Szlachetny mat rodem z noir

Warszawa | Tekst promocyjny

28 września 2021 | Design | Polecane | Wydarzenia |

Podczas październikowej edycji targów Warsaw Home & Contract obejrzymy i dotkniemy dwie nowe odsłony kolekcji REHAU: Rauvisio noble matt. Wpisują się one w aktualne trendy wzornicze, a inspiracją są dla nich hollywoodzkie produkcje z gatunku noir.

Punktem wyjścia dla estetyki nowych powierzchni meblowych REHAUjest niepowtarzalny klimat filmów z Humpreyem Bogartem czy Marleną Dietrich, charakteryzujących się specyficzną, gęstą grą światłocieni. Promocja nowych kolekcji w konwencji noir opiera się na haśle „Poczuj dotyk piękna”, ponieważ ten głęboki i monolityczny mat ma w sobie siłę przyciągania, potrzebę wielowymiarowego obcowania z nim. Idealnie matowe powierzchnie tchną niewymuszoną elegancją wprowadzając element luksusu pojmowanego jednak nie tylko w obszarze wrażeń wizualnych, ale również innowacji.

Dwie nowe kolekcje to Rauvisio noir i Rauvisio brilliant noble matt. Ta pierwsza łączy wyrafinowaną estetykę z najwyższą jakością wykonania. Wykończenie jest jedwabiście matowe i zapewnia idealną równowagę pomiędzy wzornictwem a funkcjonalnością. Powierzchnie dostępne są w 12 modnych kolorach inspirowanych kinem noir, wciąż będącym natchnieniem dla świata mody i designu. Od głębokich odcieni atramentowych, poprzez stonowane szmaragdowe po rześką biel. Zapewniają wielowymiarowe wrażenia sensoryczne, bo chce się nie tylko na nie patrzeć, ale i dotknąć. I to z gwarancją, że na powierzchni nie pozostanie ślad palców.

Rehau

Powierzchnie meblowe Rauvisio noir są nieprzeciętnie odporne na zarysowania, wilgoć i wysoką temperaturę. Wprowadzenie nowych rozwiązań materiałowych pozwala przy tym na innowacyjne wykorzystanie kolekcji również do powierzchni poziomych, np. w postaci blatu kuchennego. Wprowadzają zatem dosłownie – nowy wymiar zastosowań. Rauvisio brilliant noble matt jest uzupełnieniem kolekcji noir dostępnej w 8 kolorach i w nieco niższej cenie. Oferującej ten sam efekt jedwabistej i matowej powierzchni, która przy niewielkim odbiciu światła przynosi niezwykłą optykę matu.

Luksus nowej odsłony kolekcji Rauvisio noble matt definiuje również podejście do detalu. Poprzez połączenie w bezspoinową całość obrzeży z frontami powierzchnie meblowe mają monolityczną estetykę. W jaki sposób REHAU osiąga ten efekt? Oferując obrzeża RAUKANTEX pro – dzięki technologii bezfugowej fronty meblowe wyglądają pięknie i monolitycznie. W efekcie powstaje powierzchnia bez estetycznej skazy, w dodatku niesamowicie funkcjonalna.

Rehau

Kolekcje zapewniają projektantom wnętrz pełną swobodę twórczą. Tym bardziej, że uzupełniają je żaluzje meblowe Rauvolet noble matt do zastosowań w biurze czy domu i pozwalające w sposób niekonwencjonalny i wygodny przechowywać rzeczy w dowolnym miejscu. W kuchni, pokoju dziennym czy w garażu. Dostępne w 4 kolorach uzupełniają fronty z nowej kolekcji REHAU.

Unikalne wrażenia sensoryczne, innowacje technologiczne oraz trwałe i bezpieczne materiały. Rauvisio noir to luksus definiowany w sposób wielowymiarowy.

Nowe powierzchnie REHAU będzie można zobaczyć na tegorocznej edycji targów Warsaw Home w hali D.

Więcej o kolekcji: www.rehau.pl/architekci

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Więcej blasku, światła i piękna

Piękno tafli

Baranowo | 10 października 2018

Zabudowa kuchni może być elegancka, nowoczesna, tradycyjna.

Szkło polimerowe RAUVISIO crystal – nadaj blask każdemu pomieszczeniu!

Szkło polimerowe

Baranowo | 5 września 2018

RAUVISIO crystal – nadaj blask każdemu pomieszczeniu!

Nowatorski produkt, który pozwala zapomnieć o wadach prawdziwego szkła

Polimerowy laminat

Baranowo | 5 kwietnia 2018

RAUVISIO crystal - ciekawa interpretacja tematu frontów meblowych.

Zalety polimerowego szkła w kuchni

Polimerowe szkło

Baranowo | 14 września 2017

Marka REHAU oferuje innowacyjne polimerowe szkło do kuchni.