Szkło w domu – delikatna sprawa

Warszawa | Tekst promocyjny

4 listopada 2022 | Design |

Postrzegane jest jako tworzywo pełniące zazwyczaj funkcję dekoracyjną, a nie praktyczną czy nieco konstrukcyjną. Doceniane za subtelność i elegancję, nadal nie za bardzo kojarzy się z solidnym budulcem czy materiałem konstrukcyjnym. Niesłusznie. Obok betonu i stali, szkło jest najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym w architekturze – to głównie z niego wykonane są przecież elewacje biurowców i nowoczesnych gmachów. Najwyższy czas przenieść to myślenie do naszych prywatnych domów.

Jest tu jednak mały haczyk – nie może być to zwykłe szkło, a będący dla niego doskonałą alternatywą kompozyt nazywany szkłem polimerowym. Zyskuje on coraz większą popularność dzięki swojej trwałości, wytrzymałości i wszechstronności, a także łatwości czyszczenia. Nic dziwnego więc, że szczególnie projektantki i projektanci chętnie wykorzystują go w kuchniach i łazienkach.

REHAU – funkcjonalność i świetny design

Prym w produkcji szkła polimerowego wiedzie marka REHAU. Ich kolekcja wyróżnia się 10-krotnie wyższą od tradycyjnego szkła odpornością na pękanie, wytrzymują duże obciążenia, są trudne do zarysowania i bardzo lekkie. To szczególnie cenne, kiedy myślimy o renowacji starego mieszkania w kamienicy na czwartym czy piątym piętrze.

Materiał ten użyjesz nie tylko jako front mebla, polimerowe szkło występuje w wersji slim – 4mm. Laminat ten wykorzystasz jako wypełnienie wnęk czy miejsca między blatem, a górnymi szafkami. Świetnie spisze się do szybszych renowacji, w szybki i prosty sposób można zamontować go na starych płytkach, nawet pod prysznicem. Jak widzisz, możliwości samego materiału jest całkiem sporo.

Dzięki bezspoinowemu łączeniu krawędzi z powierzchnią mebla, fronty RAUVISIO crystal bardzo łatwo się czyści. Po szkle polimerowym można również pisać pisakami (a w przypadku wersji matowej – kredą), co szczególnie ucieszy dzieci i osoby, które lubią zostawiać swoim bliskim wiadomości. Co ważne świetnie się prezentuje, nawet po wieloletnim użytkowaniu. Możesz również zdecydować się na wersję magnetyczną polimerowego szkła REHAU.

Funkcjonalność i wytrzymałość to jedno, ale równie ważny jest dobry design. Pod względem estetycznym RAUVISIO crystal w niczym nie ustępuje tradycyjnym szklanym powierzchniom, które dodają kuchni elegancji i umożliwiają zaskakujące pomysły aranżacyjne. Zabudowa REHAU dostępna jest w wielu wariantach – w modnym połysku lub w eleganckim macie, a także w bogatej palecie kolorystycznej. Znajdujące się w portfolio marki dekory przypominają naturalne struktury kamienia, rdzy czy betonu.

Elegancja, natura czy minimalizm?

Nowa kolekcja marki REHAU dostępna jest w trzech odsłonach.

Jeśli lubisz wyrafinowane i eleganckie wnętrza, postaw na nową odsłonę RAUVISIO crystal deep – kontrastowe połączenie matowej powierzchni z optyką metalu, dla którego inspiracją była głębia oceanu. Łagodny połysk powierzchni zmienia się w zależności do tego, pod jakim kątem padają na nią refleksy słońca. Wszystko to razem wywołuje wrażenie ponadprzeciętnej elegancji i harmonii. Bogactwo wariantów rozciąga się od jasnych dekorów (jest ich siedem) po głęboki antracyt. Bohaterem całej kolekcji jest odcień granatu – kolor Opale. Powierzchnie można je łączyć ze sobą i z innymi kolekcjami REHAU, a także z naturalnymi materiałami, np. z drewnem czy kamieniem.

Wariant RAUVISIO crystal strong to z kolei propozycja dla miłośniczek i miłośników natury, którzy chcieliby wprowadzić do swojego domu trochę żywiołu. Jest pełna energii i różnorodna – czasami potężna jak granit czy marmur, czasami kojąca jak drewno. Świetnie sprawdzi się w neutralnych wnętrzach utrzymanych w barwach ziemi.

W odsłonie RAUVISIO crystal pure króluje natomiast prostota, minimalizm i funkcjonalność. Może pełnić główną rolę lub być tłem bardziej intensywnych elementów. Połączenie monochromatycznych powierzchni inteligentnego szkła stwarza nieskończone możliwości aranżacyjne. Dzięki swej ponadczasowości kolekcja świetnie wpisuje się we współczesne trendy.

Zaprojektowanie domu tak, aby jednocześnie pełnił funkcję użytkową i reprezentacyjną, jest nie lada wyzwaniem. Warto więc sięgać po rozwiązania i technologie, które będą godziły te dwie perspektywy. Szkło polimerowe, dzięki swojej trwałości i znakomitemu wzornictwu, wydaje się świetną propozycją.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Więcej blasku, światła i piękna

Piękno tafli

Baranowo | 10 października 2018

Zabudowa kuchni może być elegancka, nowoczesna, tradycyjna.

Szkło polimerowe RAUVISIO crystal – nadaj blask każdemu pomieszczeniu!

Szkło polimerowe

Baranowo | 5 września 2018

RAUVISIO crystal – nadaj blask każdemu pomieszczeniu!

Nowatorski produkt, który pozwala zapomnieć o wadach prawdziwego szkła

Polimerowy laminat

Baranowo | 5 kwietnia 2018

RAUVISIO crystal - ciekawa interpretacja tematu frontów meblowych.

Zalety polimerowego szkła w kuchni

Polimerowe szkło

Baranowo | 14 września 2017

Marka REHAU oferuje innowacyjne polimerowe szkło do kuchni.