Kuchenne inspiracje – w roli głównej Rauvisio crystal decor

Czy wiecie jak wygląda front eleganckich mebli, idealnie stylizowany na biały marmur? Albo na drewno z podłużnymi słojami? Albo na kamień w stonowanych, lecz efektownych kolorach? Wygląda niesamowicie, a że jest do tego wytrzymały na wilgoć, temperaturę, promienie słoneczne i nie zmienia się przez lata, to możemy sobie wyobrazić, dlaczego nazwę laminatu szklanego Rauvisio crystal decor łączy się z nowymi bardzo popularnymi trendami w meblarstwie.

Te stawiają na użyteczność, ale jednocześnie nie zaniedbują efektowności. Meble zatem powinny być wygodne, odporne na czynniki zewnętrzne, a przy tym po prostu ładne, ciekawe i oryginalne w wyglądzie. Powinny przyciągać wzrok gości, tak samo jak uznanie użytkowników.

Taki efekt zapewniają najnowsze dekory, proponowane w dwunastokolorowej palecie Rauvisio crystal decor. Wiernie przypominają naturalne struktury stosowane w artykułach wyposażenia wnętrz, takie jak kamień – zwłaszcza marmur, drewno, czy nawet beton. Są oczywiście idealnie gładkie, choć sprawiają wrażenie materiału – w zależności od imitacji – szorstkiego lub gładkiego, zimnego lub ciepłego. W wersji wysokopołyskowej znajdziemy więc dekory o wyszukanych nazwach Conglomerato chiaro, Marmo nero, czy Legno antico, w barwie od białej, przez szarości i brązy do prawie czarnej – choć jak przystało na kamień – niejednolitej. A jeśli chcemy zastosować efekt oryginalnego połączenia dekoru z pokryciem mebla w barwie z klasycznego wachlarza Rauvisio crystal to możemy śmiało tak zrobić. Tym bardziej, że dekory te mogą być wykorzystane zarówno jako front meblowy, panel ścienny czy jako splashback chroniący ścianę przed wodą i plamami w kuchni.

Dzięki temu, że dekory są wykonane ze szklanego laminatu, to gwarantują idealną gładkość i połysk szkła, będąc jednocześnie od niego bez porównania trwalsze. Przypadkowe uderzenie o front mebla kuchennego, zdobionego przez crystal decor, nie wywoła żadnego efektu, podobnie jak osiadająca para wodna, czy – co się zdarza w mieszkaniach, w których są małe dzieci – ślady po wykonanych pisakiem kreskach, rysunkach lub napisach. Tak samo nie zauważymy wpływu wyższej wilgotności i temperatury panującej w pomieszczeniu, czy potencjalnego rozjaśnienia i zmatowienia, jakie zazwyczaj wywołuje długotrwały wpływ promieni słonecznych. Nic z tych rzeczy: laminat szklany Rauvisio crystal, choć wyglądający jak cienka delikatna tafla szklana, jest niewiarygodnie odporny!

Dekory proponowane są jako pojedyncze elementy laminat szklany o grubości 2 mm plus kolorystycznie dopasowana warstwa przeciwprężna. Są też dostępne jako gotowe komponenty (prasowane płyty wielkoformatowe) z laminatu szklanego o wysokim połysku, płyty MDF i tej warstwy, albo jako panele Rauvisio crystal slim – cienkie płyty o grubości 4 mm z laminatu szklanego Rauvisio crystal, sprasowanego bezpośrednio z warstwą przeciwprężną.

Więcej: www.rehau.com/pl-pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Więcej blasku, światła i piękna

Piękno tafli

Baranowo | 10 października 2018

Zabudowa kuchni może być elegancka, nowoczesna, tradycyjna.

Szkło polimerowe RAUVISIO crystal – nadaj blask każdemu pomieszczeniu!

Szkło polimerowe

Baranowo | 5 września 2018

RAUVISIO crystal – nadaj blask każdemu pomieszczeniu!

Nowatorski produkt, który pozwala zapomnieć o wadach prawdziwego szkła

Polimerowy laminat

Baranowo | 5 kwietnia 2018

RAUVISIO crystal - ciekawa interpretacja tematu frontów meblowych.

Zalety polimerowego szkła w kuchni

Polimerowe szkło

Baranowo | 14 września 2017

Marka REHAU oferuje innowacyjne polimerowe szkło do kuchni.