Szansa na sukces

Największa w Republice Czeskiej impreza poświęcona projektowaniu – Designblok rozpoczyna nową aktywność. To międzynarodowy konkurs dyplomów projektowych, w którym mogą wziąć udział także polscy absolwenci.

Designblok to festiwal designu z długimi tradycjami. Pierwsza edycja imprezy odbyła się już w roku 1999. Do dziś to najstarszy festiwal poświęcony designowi w Europie Środkowej. Impreza wciąż jednak ewoluuje, jej integralną częścią stał się m.in. praski Fashion Week. Od lat odbywające się w październiku wydarzenie stawia nie tylko na prezentację rodzimych projektów (choć pomysły powstałe w Czechach są istotną jego częścią), ale także światowego designu.

W tym roku festiwalową nowością staje się konkurs prac dyplomowych z europejskich szkół pod auspicjami Europejskiego Stowarzyszenia Narodowych Instytutów Kultury. Konkurs jest otwarty dla absolwentów kierunków projektowych: wzornictwa przemysłowego oraz mody. Wśród krajów, które przystąpiły do projektu Designblok Diploma Selection jest Polska. W konkursie wezmą również udział absolwenci z Czech, Bułgarii, Litwy, Włoch, Austrii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Portugalii, Norwegii i Niemiec. Konkursowe jury wybierze po jednym reprezentancie w dziedzinie mody i wzornictwa z każdego kraju. Finał konkursu zaplanowano na październik, laureatów poznamy podczas Designbloku. Najlepsi absolwenci zaprezentują swoje prace podczas przyszłorocznej edycji festiwalu.

Konkursowe jury tworzą same znakomitości świata designu m.in. Rossana Orlandi, Lina Kanafani, Francois Leblanc, Gilles Masse, Andrea Běhounková, Danica Kovářová, Tulga Beyerle, Agnieszka Jacobson-Cielecka, Cok de Rooy, Céline Pécheux, Valeria Bessolo llopiz, Esther Sternkopf.

Do konkursu można zgłaszać się do 10 lipca, nazwiska finalistów zostaną ogłoszone 20 lipca.

Szczegóły: www.designblok.cz

plakat

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Designblok po raz osiemnasty [zdjęcia]

Designblok [zdjęcia]

Praga | 15 grudnia 2016

Po raz 18. odbył się najstarszy festiwal designu w Europie Środkowej.

Nasze typy prosto z Czech

Kruchości

Praga | 16 października 2015

Nasze typy prosto z Czech. Czyli z Mikulova do Pragi.

Design w drodze do wolności

Freedom

Praga | 24 września 2015

17. edycja festiwalu Designblok w dniach 21-27 października.

Kalendarium „Design Alive”. Czerwiec-październik 2015

Wakacyjny must be

Wiedeń | 27 czerwca 2015

Kalendarium "Design Alive". Czerwiec-październik 2015.

Kruchy Mikulov

Kruchy Mikulov

Mikulov | 3 czerwca 2015

Křehký Mikulov - kameralny festiwal na Morawach.

Pastelowa geometria

Domowe murale

praga | 17 grudnia 2014

Kempink - kolekcja tapet geometrycznych.