Śląski dom pełen rodzinnych pamiątek

– Najważniejsze w projektowaniu jest słuchanie i zrozumienie potrzeb człowieka – zauważa Dorota Todd, która wraz z Kariną Gałuszką prowadzi pracownię GałuszkaTodd. Zasadę tę wcieliły w życie również podczas realizacji najnowszego zlecenia na Śląsku.

Po latach spędzonych w Wielkiej Brytanii Dorota i John postanowili osiąść w Polsce. Padło na Katowice. Rozpoczynając poszukiwania nowego lokum ustalili jasne kryteria. Ważne było, aby dom był położony w pobliżu lasu, ale jednocześnie, żeby był dobrze skomunikowany z centrum miasta. Ich wybór padł na dom z początku lat 80. – Układ od razu wydał się dla nas idealny, z otwartą przestrzenią w części dziennej – wspominają.

Stworzona przez projektantki aranżacja łączy w sobie pełen światła minimalizm, dodatki vintage oraz drewniane elementy, które ocieplają wnętrze.

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

– Zachowaliśmy drewniane wykończenie sufitów. Jednocześnie, żeby trochę ochłodzić ten intensywnie rudy kolor, podłogi, meble kuchenne i blaty są w zimnych odcieniach szarości i bieli – zauważa Dorota Todd. Większość mebli to pamiątki rodzinne właścicieli przywiezione z różnych miejsc w Anglii i w Polsce.

GałuszkaTodd to pracownia prowadzona przez Dorotę Todd i Karinę Gałuszkę. Pierwsza prowadzi biuro w Katowicach a druga w Warszawie. – Poznałyśmy się po studiach, już z bagażem doświadczeń zawodowych w jednej z warszawskich pracowni architektonicznych – wspomina Dorota, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, która w wolnych chwilach zajmuje się również projektowaniem biżuterii. 

– Przypadek sprawił, że wkrótce potem obie zamieszkałyśmy w tej samej kamienicy. Tam zrodził się pomysł wspólnego tworzenia architektury – dodaje Karina Gałuszka, która ukończyła Wydział Architektury Politechniki Łódzkiej.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dwupoziomowa oaza

Dwupoziomowa oaza

Katowice | 3 sierpnia 2023

Odwiedzamy apartament zaprojektowany przez Magdalenę Dzierzon