Studio do zadań specjalnych

starkowo | tekst promocyjny

12 marca 2014 | Design | Rzeczy |

Plastyczny materiał zachęca projektanta do tworzenia awangardy, ale żadna – najbardziej nawet designerska wizja – nie może istnieć w oderwaniu od wymogów technologicznych, produkcyjnych i funkcjonalnych.

Tytan i Isar to dwie kolekcje zaprezentowane przez Marmorin podczas tegorocznej Areny Design. Są zupełnie różne. Tytan to ciekawe rozwiązanie przenoszące zalety wanny pod zabudowę na wannę stojącą wolno. Dzięki praktycznej obudowie klienci mogą ukryć baterie i przyłącza, zachowując jednolity design wanny. Mogą również zamienić umywalkę nablatową w smukłą bryłę umywalki stawianej przy ścianie. Kolekcja Isar bazuje na kolażu miękkich i ostrych linii, skupia się na dopracowanym rysunku bryły stojącej wolno wanny i umywalek. Obie linie łączą dwie rzeczy: wygoda użytkowania i autor, a właściwie zespół autorów z Marmorin Design Studio.

– Choć Marmorin słynie ze współpracy ze znanymi w Polsce designerami nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez własnego studia. To wynik przyjęcia przez firmę strategii rozwoju poprzez wzornictwo – mówi Magdalena Musiał Product Design Manager. Studio opracowuje modele, które tworzą ofertę Marmorinu. Druga funkcja Studia to współpraca z projektantami i obsługa klientów indywidualnych, poszukujących realizacji na specjalne zlecenia. Klient przedstawia swoje zapotrzebowanie, a studio tworzy koncepcję, projekt i prototyp. Świadczy usługi projektowe, doradcze, analityczne i wykonawcze. W ramach Studio działa zespół projektantów, grafików, modelarzy i pracowników certyfikowanego laboratorium, które testuje właściwości i bezpieczeństwo produktów.

– Niefunkcjonalna awangarda może szybko zrazić do siebie przyszłych użytkowników. Każdy wyrób musi idealnie wpasować się w kontekst miejsca i przeznaczenia – mówi Magda Musiał. Studio wykonuje zlecenia w zakresie architektury wewnętrznej i zewnętrznej, wedle zasady „od idei do produktu”.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Tytan Krzem Powietrze

Czyste formy

Poznań | 25 października 2019

Seria obiektów poprawiających jakość powietrza w domu

Dom polski na Arenie Design

Dom polski

Poznań | 10 lutego 2015

To już 14. odsłona Programu Edukacyjno-Projektowego (PE-P).

Wielkopolska Akademia Architekta

Akademia Architekta

poznań | 15 października 2014

Spotkanie architektów i projektantów w Concordii Design.

Dotyk Evy Minge

Dotyk Evy Minge

przemęt | 22 maja 2014

Marmorin zaprezentował kolekcję przygotowaną z Evą Minge.

Kubistyczna zabawa

Kubistyczna zabawa

Starkowo | 7 marca 2014

Odrzucenie reguł klasycznej perspektywy przynosi ciekawe efekty.