Statuetki dla najmłodszych

poznań | redakcja

30 maja 2014 | DAA Głowna | Design | Wydarzenia |

Już w niedzielę wraz z poznańską Concordią Design rozdamy Design Alive Awards for Kids. Nagrodzimy „małych wielkich” Strategów, Animatorów i Kreatorów.

Od dwóch lat jesienią przyznajemy „dorosłe” statuetki Design Alive Awards. W tym roku, postanowiliśmy jednak zaprosić do wspólnego działania dzieci, ponieważ jesteśmy przekonani że również najmłodsi posiadają cechy Małego Stratega, Animatora i Kreatora. – Tak samo jak dorośli, dzieci również mają różne predyspozycje i dominujące cechy charakteru. Jedne sprawdzają się w rzucaniu pomysłów i wymyślaniu strategii działania, inne świetnie współpracują i organizują całą grupę, jeszcze inne skupiają się na tworzeniu i pracach manualnych. Wszystkie te dziecięce talenty świetnie się uzupełniają i pozwalają tworzyć skończone projekty – przyznaje Ewa Trzcionka, redaktor naczelna „Design Alive”, która w niedzielę wręczy nagrody w poznańskiej Concordii Design.

Uczestnicy konkursu wzięli już udział w warsztatach,  za pomocą specjalnych testów – zabaw dowiedzieliśmy się, jakie cechy dominują u danego uczestnika. Dzieci współpracowały ze sobą, wzięły udział w podchodach, i wykorzystując swoje najmocniejsze strony, rozwiązywały zadania projektowe: grę podwórkową, elementy scenografii teatralnej, tworzenie krzeseł,  wykonywanie ilustracji na podstawie fragmentów opowiadania a także pracowały nad makietą miasta. Wszystkie prace były oceniane przez jurorów. Ich werdykt poznamy w niedzielę w czasie 4. edycji Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci, który rozpocznie się w sobotę 31 maja.

Więcej: www.concordiadesign.pl

Design_Alive_for_Kids_Designalive3

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dla dzieci design jest jak odkrywanie skarbu!

Mali kreatywni

Poznań | 28 września 2015

Festiwal, który udowadnia, że dzieci to znakomici projektanci.

Wręczyliśmy Design Alive Awards Kids

Mali-wielcy laureaci

poznań | 3 czerwca 2014

Wraz z Concordia Design wręczyliśmy Design Alive Awards Kids.

4. edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci

Ene Due De

poznań | 20 maja 2014

4. Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci w Concordia Design.