Dziecięcy festiwal po raz 3. w Poznaniu

Poznań | MAK

21 maja 2013 | Design | Ludzie | Styl życia | Wydarzenia |

Przed nami 3. edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci. W programie wydarzenia warsztaty, spektakle teatralne, wystawa Design by Concordia Kids, kiermasz oraz laboratorium zabawek – strefa testowania.

Przed nami 3. edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci. W programie wydarzenia warsztaty, spektakle teatralne, wystawa Design by Concordia Kids, kiermasz oraz laboratorium zabawek – strefa testowania.

Zbliżającej się edycji festiwalu przyświeca idea „Dla dzieci, przez dzieci”. – To najmłodsi tworzą specjalne produkty, wcześniej je testując, co gwarantuje ich adekwatność do danego przedziału wiekowego i użyteczność danych marek w świecie dziecka. Idąc tą drogą, stworzyliśmy Wystawę Design by Concordia Kids, gdzie zaprezentujemy eksponaty wcześniej stworzone przez najmłodszych dla ich rówieśników, którzy przyjdą na Festiwal. Co więcej, każdy będzie mógł dobudować element do powstałej ekspozycji lub stworzyć swoją własną, czerpiąc inspirację od małych twórców. Po zakończeniu Festiwalu w Poznaniu wystawa będzie pokazywana na innych imprezach związanych z designem w Polsce – informują organizatorzy. Oczywiście festiwal nie ogranicza się wyłącznie do wystawy. Specjalnie na tę okazję powstanie pacynkowy spektakl teatralny, w którym dzieci nie tylko zagrają, ale także stworzą jego scenariusz oraz kukiełki. Najmłodsi stworzą też festiwalową książkę kucharską z ekologicznym Menu by Concordia Kids. Odbędą się też warsztaty kucharskie oraz modowe, gdzie każdy uczestnik będzie mógł stworzyć nadruk na koszulkę marki Czesiociuch. Jej założyciel – Czesław Mozil – wybierze najlepszy projekt koszulki, którą w wersji limitowanej będzie można zakupić podczas festiwalu oraz w sklepie Czesiociucha. W sumie podczas całego festiwalu odbędzie się 20 najrozmaitszych warsztatów (wśród nich również: projektowanie wigwamu, podróże z Zakamarkowymi bohaterami, zakręcone budowle z lego, a także trening kreatywności dla dzieci) na które przewidziano 300 miejsc.

To jeszcze nie wszystko – podczas dwudniowego wydarzenia będzie funkcjonować Laboratorium Zabawek, gdzie najmłodsi będą mogli je testować, a także Kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Nowością jest wystawa Design by Concordia Kids w pełni stworzona przez dzieci.

Trafią na nią autorskie książki dla rówieśników, autorski spektakl teatralny, dziecięcy projekt mieszkań, okładka magazynu, limitowana wersja koszulki, a także sięgające sufitu konstrukcje.

Tegoroczna edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci odbędzie się od 25 do 26 maja w poznańskiej Concordii Design w godz. od 11.00 do 18.00.

Więcej: www.concordiadesign.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jeżyckie klimaty

Jeżyckie klimaty

Poznań | 6 maja 2024

Zieleń, jodełka i gorseciki zdominowały wnętrze mieszkania proj. Bruch Studio