Starck stworzył “maszynę do generowania przyjemności”

paryż | Wojciech trzcionka

1 września 2014 | Design | Rzeczy |

Najsłynniejszy projektant świata Philippe Starck znudził się już projektowaniem mebli i na tapetę wziął rowery elektryczne oraz akcesoria do nich. Powstały rower to podobno coś więcej niż jednoślad, to “maszyna do generowania przyjemności”.

S+ARCKBIKE to projekt studia Starcka oraz firmy Moustache Bikes po raz pierwszy zaprezentowany w tych dniach na targach rowerowych w niemieckim Friedrichshafen. Nazwa kolekcji  M.A.S.S. odnosi się do czterech typów nawierzchni (Mud Asphalt Sand Snow czyli błoto, asfalt, piasek i śnieg), do których rower został stworzony i przystosowany. Ma na przykład wymienne opony na różne typy nawierzchni oraz różne akcesoria – pokrowce, okulary, plecaki czy rękawiczki na ciepłe oraz zimne dni oraz do jazdy w terenie czy mieście.

– Chciałem aby to był rower, którym będziemy mogli przejechać przez wszystkie rodzaje terenów i obszarów, szczególnie tych nieskończonych i poetyckich – przekonuje Philippe Starck.

– To więcej niż rower, to maszyna do generowania przyjemność dzięki technologii hybrydowej, która łączy w sobie wysiłek fizyczny z siłą silnika elektrycznego. Synergia pomiędzy człowiekiem i maszyną występuje naturalnie i płynnie, pozwalając użytkownikom cieszyć się komfortem pojazdów silnikowych – przekonuje Emmanuel Antonot z Moustache Bikes.

Cen na razie nie podano. Więcej na: www.moustachebikes.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Legendy na stole

Legendy na stole

Paryż | 15 lutego 2018

Starck i Degrenne połączyli siły, aby odtworzyć L’Econome.

Rozgwiazdy braci Campana

Rozgwiazdy

Sao Paulo | 1 sierpnia 2015

Humberto i Fernando Campana dla marki A Lot of Brasil.