Pustynna świątynia surrealizmu

Liczne projekty zrealizowane w surowej scenerii pustynnych krajobrazów zainspirowały projektantów z norweskiego studia Kvant-1 do stworzenia wyjątkowej kolekcji cyfrowo przetworzonych prac – The Temple.

Futurystyczne ujęcia są połączeniem fascynacji surową przyrodą, opowieściami o oriencie, piramidach i dokonaniach Indiany Jonesa. Jak mówią sami twórcy, obcowanie z dziką, pozbawioną życia naturą wniosło w ich twórczość zupełnie nową perspektywę.

– Byliśmy oszołomieni pięknem krajobrazów; ich teksturami, atmosferą, światłem, zmiennością. To było jak ponowne odkrywanie świata – opowiadają artyści.

Uchwycone na zdjęciach miejsca celowo pozostają nienazwane, a przez to tajemnicze i pobudzające wyobraźnię. Ujęta w kadrach świątynia stanowi grę pozornych sprzeczności: ciemność staje się tu światłem, kamień – ciałem, a jałowość – życiem.

– Projekt był częściowo formą ucieczki od ograniczeń pandemii. Pozwolił nam z radością eksplorować to, co nieznane – dodają twórcy.

Kvant-1

Multidyscyplinarne studio z Bergen (Norwegia) zostało założone w 2020 roku przez Vegarda Aarsetha, Nicholasa O’Leary’ego i Jana-Erika Slettena. „Jesteśmy ciekawi, zabawni i odnajdujemy pociechę w świecie niekonwencjonalności” – piszą o sobie i swojej pracy.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Polsko-norweski dom

Polsko-norweski dom

Oslo | 14 grudnia 2023

Odwiedzamy dom, który zaprojektowało polsko-norweskie małżeństwo Kvistad

Norwegia? Obecna!

Norwegia? Obecna!

Oslo | 27 grudnia 2022

Nowa definicja skandynawskiego designu od Kråkvik & D’Orazio

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej

One Eyeland

Poznań | 28 kwietnia 2019

Szymon Brodziak najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej.