Skandynawskie nowości Kinnarps

Warszawa | Tekst promocyjny

29 lipca 2022 | Design | Polecane |

Marki należące do Grupy Kinnarps oferują szeroki i zróżnicowany asortyment produktów. Każda z nich ma swój indywidualny charakter, dzięki czemu oferuje rozwiązania dla różnych potrzeb i gustów. Co łączy wszystkie marki z portfolio Kinnarps? Ergonomia, szacunek dla zasobów i środowiska oraz świetny design!

Wśród nowości 2022 r. znalazły się sofy i fotele, które spełniają najwyższe wymagania stawiane meblom do przestrzeni publicznych, a także krzesła i stoły, które stanowią kwintesencję skandynawskiego designu, łącząc walory estetyczne i funkcjonalne.

Zapraszamy do obejrzenia nowości 2022 marek Grupy Kinnarps!

Krzesło Yarn

design: Mia Cullin
marka: Materia

Yarn to wyjątkowe i przyjazne dla środowiska krzesło stworzone w ramach eksperymentalnego projektu twórczego „The Kinship Method” grupy designerów, w ramach którego każdy projektant należący do zespołu tworzy trzy krzesła, w trzech rundach, na rozwijając kreację poprzedniego członka grupy.

Lekkie krzesło Yarn składa się z kilku elementów, które nadają mu wygląd w stylu boho. Dbałość o ekologię i wpływ na środowisko miały wpływ na jego formę i dobór materiałów. Piękny wzór oparcia jest ręcznie wyplatany ze sznurka konopnego. Siedzisko i oparcie są wyściełane materiałem, który stanowi połączenie końskiego włosia i naturalnego lateksu z dodatkiem filcu. Dla dodatkowego komfortu poduszka oparcia zawiera również wełnę. Drewno posiada certyfikat FSC, a rama wykonana ze stali z recyklingu. Krzesło Yarn nadaje się do wielu różnych przestrzeni, np. hoteli, restauracji i biur. Jest to doskonały wybór wszędzie tam, gdzie wymagane są rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Krzesło Yarn otrzymało nagrodę Best of NeoCon Innovation 2022 w kategorii siedzisk gościnnych.

Krzesło Nilo

design: Kinnarps Studio
marka: Kinnarps

Dzięki prostej formie Nilo pasuje do wielu przestrzeni publicznych, m.in. idealnie sprawdza się w jadalniach, kawiarniach i salach konferencyjnych. Naturalna sprężystość oparcia zapobiega statycznemu siedzeniu i usprawnia krążenie krwi, a profilowane siedzisko zapewnia wygodę. Krzesło Nilo to rozwiązanie zrównoważone i wpisujące się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego. Składa się z zaledwie kilku elementów, które można wymienić, rozmontować i poddać recyklingowi.

Krzesło Pilot

design: Fredrik Mattson
marka: Materia

Pilot to krzesło konferencyjne łączące komfort z estetyką. Wysokie oparcie nadaje mu ekskluzywny wygląd i sprawia, że idealnie sprawdza się podczas dłuższych spotkań, pozwalając się odchylić i podeprzeć całą wysokość pleców oraz głowę. Detale, takie jak miękkie podłokietniki o łukowato wygiętym kształcie oraz szczelina między siedziskiem a oparciem, zwiększają funkcjonalność mebla. Dzięki regulacji wysokości siedziska, obracania oraz funkcji odchylania krzesło Pilot gwarantuje siedzenie w ergonomicznej pozycji.

Fotel Primo Lounge

design: Stefan Borselius
marka: Skandiform

Z taką samą dbałością o szczegóły, jak inne krzesła i stoły z serii Primo, ten tapicerowany fotel łączy walory swoich poprzedników z dodatkowym komfortem. Primo Lounge zapewnia nieograniczony komfort z pewną dozą ekstrawagancji. Primo Lounge prezentuje się atrakcyjnie pod każdym kątem. Wysokie oparcie w naturalny sposób przyciąga uwagę. Aluminiowa rama została wykonana z materiału pochodzącego z recyklingu.

skandynawskie nowości kinnarps

Krzesła i stoły Domino

design: Axel Bjurström
marka: Materia

Krzesło i stół Domino charakteryzują się lekkimi organicznymi kształtami i atrakcyjnym wyglądem. Rama krzesła wykonana jest z litego drewna, a profilowane siedzisko i oparcie wykończone są fornirem z bielonego lub barwionego na czarno jesionu. Ciepło drewna, ukryte mocowania i owalny kształt nóg dodają krzesłom elegancji. Uniwersalne, nadające się do sztaplowania krzesło Domino nadaje się do wielu różnych przestrzeni, takich jak kawiarnie, jadalnie i biura.

Stoły Domino są dostępne w trzech różnych rozmiarach i — podobnie jak krzesła z tej serii — charakteryzują się lekkimi organicznymi kształtami i atrakcyjnym wyglądem. Stoły posiadają podstawę pilarową lub nogi z litego drewna jesionowego. Są przeznaczone do kawiarni, restauracji, jadalni, pomieszczeń socjalnych i innych intensywnie użytkowanych przestrzeni o wysokich wymaganiach pod względem elastyczności umeblowania.

Stół składany Uni

design: Axel Bjurström
marka: Materia

Stół Uni można łatwo złożyć, pociągając do siebie poprzeczkę znajdującą się pod blatem. Cztery blokowane kółka zapewniają stabilność, a po zwolnieniu hamulca ułatwiają przesuwanie stołu. Jest dostępny w trzech rozmiarach i kilku różnych wariantach wykończeń. Ochraniacze zapobiegają zarysowaniom podczas składania stołów. Składane stoły Uni mają wiele zastosowań: w salach konferencyjnych i wykładowych, kafeteriach oraz pomieszczeniach socjalnych.

Sofa Gino

design: Kinnarps Studio
marka: Kinnarps

Gino to sofa modułowa, która doskonale pasuje do wielu różnych przestrzeni pracy i nauki. Jej prosty kształt pozwala na dużą elastyczność zastosowań również w przestrzeniach takich jak stołówki, kawiarnie i sale konferencyjne. Seria Gino oferuje różne ramy, które pozwolą uzyskać pożądany wygląd i funkcje: klasyczne nogi z rurek, płozy, nogi z giętego drewna lub solidnie wykonane kółka, umożliwiające szybkie przestawienie. Posiada szczelinę między siedziskiem, oparciem i ramą, która chroni przed gromadzeniem się kurzu.

Sofa Dahlia

design: NC Nordic Care
marka: NC Nordic Care

Dahlia to rodzina miękkich, wygodnych i w pełni tapicerowanych sof i foteli. Sofy Dahlia długo zachowują swoją żywotność, ponieważ ich części można naprawiać i wymieniać. Ponadczasowe wzornictwo doskonale wpisuje się w ekologiczne walory mebli. Dahlia jest przykładem projektowania uniwersalnego, ponieważ ułatwiają siadanie i wstawanie użytkownikom o zróżnicowanych potrzebach, np. seniorom. Tapicerka jest całkowicie zdejmowana i nadaje się do prania, co zapewnia trwałość i higienę.

Sofa Spino 90° 

design: Stefan Borselius
marka: Skandiform

Sofa modułowa Spino dzięki wielu elementom pozwala tworzyć rozmaite konfiguracje odpowiadające na różnorodne wymagania w przestrzeni. Seria, której nazwa nawiązuje do naturalnej łagodnej krzywizny kręgosłupa, pojawiła się w sprzedaży w roku 2014 roku, jest stale rozwijana i uzupełniana o kolejne akcesoria oraz moduły. Ostatnio pojawił się element Spino 90°, pozwalający na skonfigurowanie nowych wariantów siedzisk np. wolnostojącej wyspy, na której użytkownicy siedzą plecami do siebie. Dla serii sof Spino nie ma żadnych ograniczeń.

Sofa modułowa Spino została wyróżniona nagrodą The Interior Design’s HiP w kategorii Workplace / Lounge seating podczas NeoCon Awards 2022.

– Spino się rozrasta i unika ograniczeń. Teraz, w wersji o smuklejszej krzywiźnie tworzącej 90-stopniowy narożnik, oferuje całe mnóstwo nowych możliwości umeblowania przestrzeni. Nowe elementy zostały zaprojektowane tak, aby można je było ustawić razem z elementami o większym łuku lub umieścić tyłem do siebie. Mogą tworzyć mniejsze koła lub długie ciągi siedzisk zwróconych w wielu kierunkach – mówi projektant Stefan Borselius.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: