Polskie wzornictwo docenione na świecie. Cerrad z nagrodami w konkursie A’ Design Award

Cerrad został doceniony na międzynarodowej arenie za wyjątkowe wzornictwo przemysłowe. Kolekcja Marquina Gold i v-shape mattina zdobyły nagrody gold i silver w międzynarodowym konkursie A’ Design Award w kategorii materiały budowlane i elementy konstrukcyjne.

A’ Design Award & Competition to jeden z największych, najbardziej prestiżowych i uznanych konkursów na świecie z dziedziny designu. Zdobycie nagrody symbolizuje nie tylko wyjątkową doskonałość projektową. To także podkreślenie oryginalności i funkcjonalności wprowadzonego na rynek produktu.

– Jesteśmy dumni z tak prestiżowych wyróżnień. Tym bardziej że nasze płytki doceniono we Włoszech, światowym centrum designu i produkcji płytek ceramicznych. Nagroda jest potwierdzeniem tego, że inwestycja w innowacyjne technologie i wzornictwo ma sens, a polska ceramika może śmiało konkurować z produktami największych producentów płytek ceramicznych na świecie  – mówi Bartłomiej Kwasek, Dyrektor ds. rozwoju produktu, dziękując wszystkim zaangażowanym w tworzenie kolekcji.

– Każdego roku A’Design Award nagradza najbardziej innowacyjne, kreatywne i nowoczesne projekty wzornictwa przemysłowego. Jesteśmy niezwykle dumni, że aż dwa nasze produkty zostały docenione przez kapitułę jury. To dowód na to, że nasze podejście do wzornictwa stanowi doskonałą inspirację dla architektów, projektantów wnętrz i inwestorów – mówi Tomasz Glegoła, dyrektor ds. marketingu Cerrad.

A’Design Award & Competition zostało stworzone po to, by promować najlepsze prace designerskie we wszystkich krajach i najróżniejszych dyscyplinach. Podstawowym celem A’Design Award & Competition jest rozwój światowej świadomości i zrozumienia dobrego wzornictwa przez podkreślanie, wyróżnianie najlepszych projektów. A’Design Awards ma też motywować projektantów, firmy i marki na całym świecie do tworzenia wyjątkowych produktów i projektów, które przyniosą korzyści całemu społeczeństwu.

Wszystkie zgłoszenia ocenione zostały przez niezależne, międzynarodowe jury.

Cerrad

Golden A’Design Award dla kolekcji Marquina Gold

Kolekcja Marquina Gold sprawi, że każde wnętrze nabierze elegancji, klasy i szyku. To propozycja przede wszystkim dla zwolenników eleganckich, ponadczasowych wnętrz urządzonych z subtelnym nawiązaniem do najnowszych trendów. Tonalny wzór płytek idealnie odwzorowuje misterną sieć żyłek naturalnego kamienia. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, płytki gresowe, podbarwiane w masie są niezwykle trwałe i odporne, co czyni je idealnymi do aranżacji każdej przestrzeni. Dzięki technologii LamGea płytki posiadają głęboką strukturę i idealnie odwzorowanie powierzchni kamienia na grubości zaledwie 6 mm. Dopełnieniem wzorniczego charakteru płytki jest użycie specjalistycznej technologii i dodatków, dzięki którym na powierzchni płytki uzyskano „grę świateł”.

Cerrad

Silver A’Design Award dla płytki v-shape Mattina

Odpowiedzią na potrzeby projektantów i architektów było stworzenie płytek gresowych wiernie imitujących drewno, dzięki którym zagospodarujemy pełny stopień schodów jednym elementem. Dzięki unikatowej technologii zaprojektowaliśmy stopnice v-shape, które stanowią uzupełnienie oferty płytek ściennych i podłogowych, dając nowe możliwości stworzenia spójnej i harmonijnej aranżacji m.in. dwupoziomowego salonu, holu czy stylowego tarasu.  W procesie tworzenia płytki niezwykle ważne były dla nas: nowoczesny, ekologiczny design, funkcjonalność, uniwersalność. Cerrad jest jednym z dwóch producentów płytek w tej technologii na świecie.

Cerrad Sp. z o.o.

Po wielu latach obecności na polskim i zagranicznym rynku Cerrad, polski producent płytek gresowych i klinkierowych zajmuje dziś jedno z czołowych miejsc w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm produkcyjnych w Europie. Konsekwentna realizacja strategii i inwestycje w nowoczesne technologie pozwoliły producentowi wdrożyć ambitne projekty i wyznaczyły innowacyjną ścieżkę rozwoju firmy. Wzrost konkurencyjności Cerrad osiągnął m.in. dzięki stworzeniu kompleksowej oferty płytek (klinkier, gres, podłogi, elewacje, płytki tarasowe, wielkoformatowe, stopnice v-shape) o wyjątkowym designie, różnorodnych rodzajach wykończenia powierzchni (mat, poler, lappato, satyna) i formatach (m.in.  162 x 324, 120 x 280, 20 x 240). We współpracy z NCBiR firma zrealizowała projekt o wartości ponad 120 mln zł na wyposażenie zakładu w linię wyspecjalizowaną w produkcji największych w Polsce wielkoformatowych płytek o wymiarach 160 x 320 cm. W 2019 r. Cerrad został inwestorem strategicznym spółki Ceramika Nowa Gala i Ceramika Gres. Doskonale uzupełniające się portfolia produktowe marek oraz zwiększenie mocy produkcyjnej dały możliwość przygotowania oferty o jeszcze szerszej gamie innowacyjnych produktów, w największym stopniu odpowiadających potrzebom Klientów. Znajdują się w niej m.in. płytki gresowe barwione w masie, idealnie sprawdzające się w wymagającym segmencie sprzedaży inwestycyjnej.

Wysokiej jakości płytki produkowane z użyciem najnowocześniejszych technologii, eksportowane są do ponad 50 krajów na całym świecie. Znacząca dynamika sprzedaży rysuje się w kierunku wymagającego rynku Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Na rynkach wschodnich i zachodnich Europy, spółka z roku na rok odnotowuje dynamiczny wzrost, zajmując czołowe miejsca wśród polskich producentów. Na Ukrainie jest obecnie największym dostawcą eksportowym w branży płytek gresowych i klinkierowych. Wysoką jakość oferowanych produktów potwierdzają atesty, certyfikaty i nagrody przyznawane najlepszym producentom w branży. Konsekwentna i doskonale przemyślana strategia otwiera przed producentem kolejne segmenty rynku, zarówno polskiego jak i światowego. Rokrocznie oferta produktowa prezentowana jest również na najważniejszych międzynarodowych targach branżowych m.in.: Cersaie, Coverings, Cevisama, BAU, Eurobaustoff.

Więcej na: www.cerrad.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: