Rzemiosło to słowo klucz, czyli top 10 marek rzemieślniczych na Wzorach

Warszawa | Tekst promocyjny

14 grudnia 2021 | Rzeczy | Wydarzenia |

Targi Designu Wzory jak co roku, na kilka dni przed świętami, zgromadzą pod jednym dachem rzemieślników z całej Polski gotowych oddać w ręce odwiedzających efekty długich godzin spędzonych w pracowni, czyli przedmioty z duszą – wywołujące uśmiech u obdarowanej osoby i niepozwalające długo o sobie zapomnieć.

Oto lista 10 najlepszych marek rzemieślniczych, których produkty musicie zobaczyć na tegorocznych Wzorach!

Targi Designu Wzory

Skład Kolonialny

W tym przypadku wszystko zaczyna się prawie 100 lat temu przy ulicy Śniadeckich w Kielcach, gdzie Jan Fryderyk Pisarczyk sprzedawał luksusowe produkty ze wszystkich stron świata. Na drodze do sukcesu tego wyjątkowego sklepu stanęła jednak wojna, później niesprzyjająca sytuacja polityczna, a nawet śmierć. Lata mijały, ale pasja kolejnych pokoleń rodziny Pisarczyków do unikatowych przedmiotów nie gasła. Tym sposobem w 2020 roku na rynku pojawiło się miejsce, w którym Agnieszka i Paweł, kontynuując rodzinną tradycję, oferują klientom świece, kadzidła i dyfuzory o zapachach przypominających najodleglejsze krainy, z których przywożone były produkty do sklepu na początku XX wieku.

Targi Designu Wzory

Panna Zuzanna

Jak zapewnia Zuza – wszystko, co zobaczycie na jej stoisku w czasie Targów powstało najpierw w jej głowie, a następnie przeszło przez jej ręce, a wszystko po to, abyście mogli sprawić przyjemność sobie lub swoim bliskim. Dekoracje z gipsu polimerowego, plakaty, personalizowane rysunki – wszystkie przedmioty sprzedawane będą z gwarancją uśmiechu obdarowanej nimi osoby.

Targi Designu Wzory

Kulibaba

Świece z wosku rzepakowego z olejkami eterycznymi – brzmi jak coś, co widzieliście już wielokrotnie? Bez obaw! Wystarczy jeden rzut oka na niespotykaną formę każdej świecy i jej fakturę, aby wiedzieć, że to unikatowy produkt.

Targi Designu Wzory

The Bite of White

Są chętni na kęs bieli? Odwiedźcie stoisko Katarzyny Wasielewskiej, która z zamiłowania do tego minimalistycznego koloru i porcelany tworzy przedmioty, gotowe uzupełnić Waszą codzienność o ręcznie wykonane porcelanowe detale. Do The Bite of White skierujcie również swoje kroki, jeśli macie w głowie pomysł na przedmiot idealnie uzupełniający Waszą codzienność, ale potrzebujecie pomocy fachowców w zaprojektowaniu go i wykonaniu. W pracowni Kasi Wasielewskiej, w której powstają wyjątkowe naczynia, meble czy zabawki, jest miejsce również na Wasz pomysł.

Targi Designu Wzory

IMKAdesign

Porcelana po raz drugi? Tak, i to jaka! Produkty wytwarzane przez Irminę Helak we Wrocławiu powstają przy użyciu nieoczywistych technik ceramicznych, takich jak odlewanie warstwowe, wycinanie ażurowe oraz malatura. Jesteście ciekawi, jaki dają efekt? Koniecznie sprawdźcie na Wzorach.

Lamabo Ceramics

Kto powiedział, że doniczka nie może mieć nóg i nosa, a po kubku nie mogą się wspinać miętowe misie? Z pewnością nie twórcy z Aleksandrowa Łódzkiego, którzy pod szyldem Lamabo Ceramics wysyłają w świat pełną humoru ceramikę użytkową. Kotorożec, Kizior czy Azorek to tylko kilka z całej kolekcji stworów, którymi zachwycili się już klienci z Europy, Stanów Zjednoczonych, Australii i krajów Bliskiego Wschodu. Czas na Was!

Saint Gustav

Miłośnicy zaskakujących dekoracji i pierogów będę zadowoleni! Czym dokładnie? Złotymi pierogami z masy papierowej wytwarzanymi tradycyjną metodą tj. za pomocą babcinego wałka przez krakowską manufakturę SG. Złote pierogi sprawdzą się z powodzeniem na choince, w stroiku lub na lodówce pośród pozostałych magnesów.

Sara Jachimiak

Ceramika wychodząca spod rąk Sary zaskakuje formą i dbałością o każdy detal. Pasja do rzeźby stojąca za każdą pracą sprawia, że każdy przedmiot wychodzący z pracowni Jachimiak jest jak małe dzieło sztuki.

Gabriela Romańska

Biżuteria tworzona przez Gabrielę powstaje z plastiku pochodzącego w 90% z recyklingu butelek PET, a intrygujące geometryczne i roślinne formy przyjmuje za sprawą technologii druku 3D. Ten zanieszczyszający planetę surowiec zmienia się za sprawą kreatywności projektantki i technologii nie do poznania, dając nadzieję na to, że mariaż ludzi pełnych pasji i nowoczesnych technik pozwoli ocalić naszą planetę.

Krasnoludy znad Wisły

 Niezwykłe przedmioty powstające pod szyldem tej marki to efekt pasji do pracy niespiesznej, rzemieślniczej i dokładnej. Takiej, której Zuza, właścicielka marki, oddaje serce. Wystarczy jeden rzut oka na ten miniaturowy świat, by upewnić się, że to najlepszy z możliwych prezentów dla najmłodszych.

Wszystkich wymienionych twórców będzie można spotkać 18 i 19 grudnia w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie; na świątecznej edycji Targów Designu Wzory.

To dobry moment, by wybrać swoich faworytów i sprawić za ich pomocą radość najbliższym. Warto również rzucić okiem na harmonogram pozostałych wydarzeń, które odbędą się w ramach świątecznych Wzorów. Zaplatanie efektownych świątecznych wianków, czy przygotowywanie naturalnych kosmetyków to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Redefinicja wazonu

Redefinicja wazonu

Warszawa | 7 września 2022

Ceramiczny manifest a może świętokradztwo? Arkadiusz Szwed przełamuje schematy