RODZINNY FUNKCJONALIZM

Działające w Trójmieście Dragon Art Design Studio ma na swoim koncie kilka znaczących nadmorskich realizacji. Jedną z ostatnich jest rodzinny apartament na gdyńskim Nowym Orłowie.

Układ rozmieszczenia pokoi w budynku pozostał do dyspozycji mieszkańców. Fakt ten wykorzystały projektantki Anna Maria Sokołowska i Marta Piątkowska, scalając dwa mieszkania w  jedno. Zyskując w ten sposób ponad 100 mkw powierzchni przeznaczonej dla rodziców z dwójką dzieci.

Sercem apartamentu jest otwarta przestrzeń dzienna będąca połączeniem salonu, jadalni i kuchni. Białe panele znajdujące się na ścianach niemalże wszystkich pomieszczeń to tak naprawdę dyskretnie wkomponowane schowki otwierające się na docisk lub pojemne szafy. Stoliki, fotele, dywany czy inne dodatki pochodzą z kolekcji marki BoConcept. Z kolei za oświetlenie odpowiadała firma Flos.

Minimalizm projektu przejawia się w każdym pomieszczeniu. Brak w nim zbędnych dekoracji. W miejsce tapet wstawiono mozaikę Endimione marki Bisazza, która towarzyszy w czasie spaceru długim korytarzem prowadzącym do reszty mieszkania. Grafikę obserwować można z każdej sypialni poprzez multiplikację odbicia, co jest zasługą dużych połaci luster.

Stonowaną paletę barw apartamentu widać w użyciu jasnego drewno podłóg i wykonanych na zamówienie mebli, które przełamywane jest wyrazistymi akcentami o konotacjach nadmorskich fal. Wyjątkiem jest część zajmowana przez dorosłych mieszkańców – tam króluje czerń. Dzieje się tak zarówno w przeznaczonej dla nich łazience z prysznicem, jak i sypialni.

Więcej informacji na: www.dragonart.com.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: