RODZINNY FUNKCJONALIZM

Działające w Trójmieście Dragon Art Design Studio ma na swoim koncie kilka znaczących nadmorskich realizacji. Jedną z ostatnich jest rodzinny apartament na gdyńskim Nowym Orłowie.

Układ rozmieszczenia pokoi w budynku pozostał do dyspozycji mieszkańców. Fakt ten wykorzystały projektantki Anna Maria Sokołowska i Marta Piątkowska, scalając dwa mieszkania w  jedno. Zyskując w ten sposób ponad 100 mkw powierzchni przeznaczonej dla rodziców z dwójką dzieci.

Sercem apartamentu jest otwarta przestrzeń dzienna będąca połączeniem salonu, jadalni i kuchni. Białe panele znajdujące się na ścianach niemalże wszystkich pomieszczeń to tak naprawdę dyskretnie wkomponowane schowki otwierające się na docisk lub pojemne szafy. Stoliki, fotele, dywany czy inne dodatki pochodzą z kolekcji marki BoConcept. Z kolei za oświetlenie odpowiadała firma Flos.

Minimalizm projektu przejawia się w każdym pomieszczeniu. Brak w nim zbędnych dekoracji. W miejsce tapet wstawiono mozaikę Endimione marki Bisazza, która towarzyszy w czasie spaceru długim korytarzem prowadzącym do reszty mieszkania. Grafikę obserwować można z każdej sypialni poprzez multiplikację odbicia, co jest zasługą dużych połaci luster.

Stonowaną paletę barw apartamentu widać w użyciu jasnego drewno podłóg i wykonanych na zamówienie mebli, które przełamywane jest wyrazistymi akcentami o konotacjach nadmorskich fal. Wyjątkiem jest część zajmowana przez dorosłych mieszkańców – tam króluje czerń. Dzieje się tak zarówno w przeznaczonej dla nich łazience z prysznicem, jak i sypialni.

Więcej informacji na: www.dragonart.com.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Bieg szlakiem modernizmu

Bieg szlakiem modernizmu

Gdynia | 24 czerwca 2024

DA x Flow x Szczęsny. Niecodzienny bieg i współpraca podczas Gdynia Design Days

Nowy salon iHome w Gdyni

Nowy salon iHome w Gdyni

Gdynia | 19 czerwca 2024

Showroom oferuje nowoczesne produkty do wykończenia wnętrz światowych marek

Nadchodzi Przypływ

Nadchodzi Przypływ

Gdynia | 4 czerwca 2024

W gdyńskim Bankowcu przy ulicy 3 Maja powstała nowa inicjatywa artystyczna

Przytulny minimalizm

Przytulny minimalizm

Gdynia | 20 stycznia 2024

Dwupoziomowy apartament w gdyńskim Orłowie projektu Karoliny Ossowskiej

Tu się czyta i rozmawia

Tu się czyta i rozmawia

Gdynia | 12 stycznia 2024

Przystań Widna została zaprojektowana z myślą o mieszkańcach. Ale tu przyjemnie!