RODZINNY FUNKCJONALIZM

Działające w Trójmieście Dragon Art Design Studio ma na swoim koncie kilka znaczących nadmorskich realizacji. Jedną z ostatnich jest rodzinny apartament na gdyńskim Nowym Orłowie.

Układ rozmieszczenia pokoi w budynku pozostał do dyspozycji mieszkańców. Fakt ten wykorzystały projektantki Anna Maria Sokołowska i Marta Piątkowska, scalając dwa mieszkania w  jedno. Zyskując w ten sposób ponad 100 mkw powierzchni przeznaczonej dla rodziców z dwójką dzieci.

Sercem apartamentu jest otwarta przestrzeń dzienna będąca połączeniem salonu, jadalni i kuchni. Białe panele znajdujące się na ścianach niemalże wszystkich pomieszczeń to tak naprawdę dyskretnie wkomponowane schowki otwierające się na docisk lub pojemne szafy. Stoliki, fotele, dywany czy inne dodatki pochodzą z kolekcji marki BoConcept. Z kolei za oświetlenie odpowiadała firma Flos.

Minimalizm projektu przejawia się w każdym pomieszczeniu. Brak w nim zbędnych dekoracji. W miejsce tapet wstawiono mozaikę Endimione marki Bisazza, która towarzyszy w czasie spaceru długim korytarzem prowadzącym do reszty mieszkania. Grafikę obserwować można z każdej sypialni poprzez multiplikację odbicia, co jest zasługą dużych połaci luster.

Stonowaną paletę barw apartamentu widać w użyciu jasnego drewno podłóg i wykonanych na zamówienie mebli, które przełamywane jest wyrazistymi akcentami o konotacjach nadmorskich fal. Wyjątkiem jest część zajmowana przez dorosłych mieszkańców – tam króluje czerń. Dzieje się tak zarówno w przeznaczonej dla nich łazience z prysznicem, jak i sypialni.

Więcej informacji na: www.dragonart.com.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

Od kuchni

Od kuchni

Gdynia | 7 stycznia 2020

Mosiężne serce gdyńskiego mieszkania w projekcie Pauliny Kisiel

Klasycznie w Gdyni

Klasycznie w Gdyni

Gdynia | 12 listopada 2019

Ponadczasowo, nowocześnie i wygodnie. Nowy projekt Kowalczyk-Gajda Studio

Znamy program Gdynia Design Days 2016

Co na GDD?

Gdynia | 23 lutego 2016

Znamy program Gdynia Design Days 2016 (1-10 lipca).

Kiedyś dworzec, niebawem muzeum [zdjęcia, wideo]

Adres: Polska 1

gdynia | 9 września 2014

Już niebawem Muzeum Emigracji w Gdyni zaprosi do swojej siedziby.