RENAULT: ZAPROJEKTUJ AUTO BEZ KIEROWCY!

Warszawa | PROMOCJA

10 maja 2016 | Design | Wydarzenia |

Trwa, organizowany przez Renault Polska, pierwszy w Polsce konkurs na zaprojektowanie samochodu autonomicznego, nazywanego też „autem bez kierowcy”. Konkurs pod nazwą „Renault. Passion for Design & Innovation” potrwa do 31 maja br. Przewodniczącym jury jest światowej sławy projektant samochodów, Anthony Lo, dyrektor Designu Zewnętrznego Renault, który osobiście wręczy laureatom statuetki podczas Wawa Design Festiwalu.

– Bardzo często otrzymujemy od młodych ludzi zapytania jak zostać projektantem samochodów. Nasz konkurs może być dla tych utalentowanych osób okazją do zrobienia pierwszych kroków w tym kierunku, a dla nas możliwością odkrycia szczególnie uzdolnionych projektantów – mówi Agata Szczech, dyrektor Komunikacji Renault Polska. – Wprowadzana od kilku lat w życie, z ogromnym sukcesem, nowa strategia designu Renault była dla nas inspiracją do zorganizowania konkursu – dodaje.

Konkurs skierowany jest przede wszystkim do młodych dizajnerów, studentów wzornictwa, architektury i innych pokrewnych kierunków, ale udział może wziąć każdy, kto łączy pasję do samochodów z pasją do projektowania.

Projekt konkursowy powinien być wizualizacją graficzną modelu samochodu autonomicznego, czyli auta samosterowalnego. Aby wziąć udział w konkursie należy do 31 maja przesłać projekt samochodu autonomicznego za pośrednictwem formularza konkursowego dostępnego na stronie www.renaultpassion.pl

Czterech spośród pięciu finalistów wybierze jury, składające się m.in. z takich osobistości jak dyrektor Designu Zewnętrznego Renault, Anthony Lo, fotografka Lidia Popiel, projektantka marki Bizuu Zuzanna Wachowiak, projektant pojazdów i wykładowca Wojciech Sokołowski czy twórca plakatów, ilustracji i okładek Andrzej Pągowski. Piątego finalistę wybiorą internauci, głosując na swoich faworytów za pomocą sondy na stronie internetowej konkursu.

Trzy najlepsze projekty zostaną nagrodzone 7 września podczas Wawa Design Festiwalu w Soho Factory. Autor najlepszego projektu otrzyma 10 tys. zł oraz samochód Renault Espace lub Talisman do testu na okres dwóch tygodni. Zdobywca drugiego miejsca – 5 tys. zł oraz Renault Espace lub Talisman na tydzień, a projektant trzeciego nagrodzonego projektu otrzyma 2 tys. zł oraz Renault Megane GT na weekend.

Od kilku lat Renault wdraża swoją nową strategię designu. Najlepiej ilustruje ją „stokrotka etapów życia”. Centralnym elementem tej strategii jest człowiek i jego potrzeby, a design opiera się na prostych, zmysłowych i ciepłych formach.

Inżynierowie marki Renault stworzyli już swój pierwszy projekt samochodu autonomicznego. Prototyp NEXT TWO zaprezentowany w 2014 roku ucieleśnia wizję Renault samochodu z autopilotem, który dzięki połączeniu automatycznej jazdy i mobilnych technologii, pozwala na rozpoznawanie otoczenia. Obecnie rozwiązania testowane są w trzech „Renault ESPACE Autonomous Drive demonstrators”. Firma Renault planuje wprowadzić samochód autonomiczny na rynek w 2020 roku.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej www.renaultpassion.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Polska projektantka Aleksandra Gaca współtworzyła nowy koncept Renault Symbioz [zdjęcia, wideo]

Symbioz

Frankfurt nad Menem | 24 września 2017

Wnętrze konceptu Renault współprojektowała Aleksandra Gaca.

Wybrano laureatów konkursu „Renault. Passion for Design & Innovation”

Poznajcie zwycięzców

Warszawa | 15 września 2016

Wybrano laureatów konkursu „Renault. Passion for Design & Innovation”.