Dom pełen miękkich krągłości

Dom stoi na warszawskiej Kępie Gocławskiej. Nie jest nowy. Wydawało się, że lata swojej świetności ma już za sobą. Los, a raczej architektka Joanna Krawczyk z pracowni True Interiors miała jednak dla niego inny plan. Zobaczcie jaką transformację przeszła ta przestrzeń.

Para młodych ludzi – charakteryzatorka i właściciel agencji reklamowej są właścicielami domu, którego wnętrze miało przejść prawdziwą rewolucję.

– Od początku była między nami pozytywna energia i dynamika w kontakcie. Rozumieliśmy się – mówi architektka prowadząca True Interiors.

– W pracy nad projektem staram się jak najlepiej poznać inwestorów, ich styl życia, potrzeby dotyczące przestrzeni, preferencje estetyczne i model rodziny. Wierzę, że dobrze zaprojektowana przestrzeń jest odzwierciedleniem osób, które w niej mieszkają, a wnętrze powstaje w kontekście oczekiwań i potrzeb przyszłych domowników i ostatecznie to oni są miarą powodzenia realizacji – wyjaśnia Joanna Krawczyk.

Magazyn Design Alive

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 45 JESIEŃ 2023

Rozglądając się po wnętrzu szybko zrozumiała, że to dom rodzinny, który wysłużył się już jednemu pokoleniu.

– Teraz przyszedł czas na nowe. Postanowiliśmy wyburzyć całkowicie stan istniejący. Jako element wielopokoleniowy zostawiliśmy jedynie stary kamienny portal kominkowy, nad którym umieściłam futurystyczny kinkiet Toma Dixona – opowiada prowadząca True Interiors projektantka.

Jak się od niej dowiadujemy, inwestorom zależało na ponadczasowym wnętrzu, które w miarę upływającego czasu nabierać będzie szlachetności. Nie trzeba było ich długo namawiać, by zainwestować w naturalne materiały takie jak drewno z widocznym rysunkiem słojów czy kamień.

– Wszystkie elementy metalowe, w tym baterie łazienkowe i kuchenne, zostały wykonane z żywego mosiądzu, bez żadnych lakierów ochronnych. Wystawione na działanie czynników atmosferycznych przechodzą naturalny proces utleniania, który pogłębia patynę przedmiotu czyniąc go z czasem piękniejszym – opisuje architektka.

Projekt cechuje spójna paleta barw ziemi z pastelowymi akcentami. Jednolita ciepła szarość podłogi stanowi tło dla drewnianych mebli, kamelowych sof i kolorowych stolików kawowych. Połączono tu meble polskich projektantów z klasykami światowego designu. W salonie znajdują się sofy Togo od Ligne Roset z odnowioną tapicerką.

Pośrodku stoi okrągły stolik kawowy z trawertynu, spoczywający na masywnych nogach. Oprócz znanych marek, w mieszkaniu są też meble i dodatki od polskich projektantów, takie jak lampy Lexavala projektu Jakuba Szkaradka czy stół i krzesła od The Good Living. Na ścianie znalazła się także praca Nikodema Szpunara.

Inwestorom zależało na jasnym, przyjaznym domu otwartym na przyjaciół i rodzinę. W projekcie uwzględniono więc formy organiczne i miękkości, integrując jednocześnie kuchnię, jadalnię oraz salon na parterze.

Zaoblone detale w zabudowie stolarskiej oraz meblach dodają delikatności. Duże okna w wysokie na dwie kondygnacje salonie oferują widok na ogród, łącząc obie przestrzenie w jedną całość.

Zaoblenia – jeden z ciekawszych akcentów zastosowanych przez True Interiors

W jadalni, na życzenie inwestorów, znajduje się lustrzana ściana, która rozświetla i optycznie powiększa pomieszczenie. Lustra w ciepłych kolorach nadają przytulności. Toaleta na parterze jest zaoblona, pokryta mikrocementem, a drewniane elementy nadają jej egzotyczny charakter.

Balustrada klatki schodowej prowadzi na piętro, gdzie znajduje się prywatna strefa. Korytarz przechodzi płynnie w garderobę. Ukryte drzwi prowadzą do pokoi domowników. Główna łazienka została zaprojektowana w sposób konceptualny, z drewnianym elementem na froncie, na którym znajdują się umywalki. Reszta łazienki jest utrzymana w białej kolorystyce z zielonym kamieniem na podłodze.

Projektance True Interiors zdecydowanie udało się do niemłodego już domu wprowadzić nowego ducha, który zdecydowanie przypadł do gustu młodym właścicielom.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: