Producenci tekstyliów stawiają na ekologię i… sen

Specjaliści z dziedziny tekstyliów do wyposażenia wnętrz i obiektów rozpoczęli nowy sezon na targach Heimtextil 2019 we Frankfurcie nad Menem. Rekordowa liczba wystawców po raz kolejny zachwyciła swoją ofertą odwiedzających z całego świata.

Na targach Heimtextil (8-11 stycznia 2019) pojawiło się 3025 wystawców z 65 krajów i około 67 500 odwiedzających z 135 krajów. Warto podkreślić, że podczas wydarzenia zaprezentowało się aż 40 polskich firm (2018 roku było ich 35). Targi Heimtextil 2019 przyciągnęły aż 1506 odwiedzających z Polski. Wystawcy i odwiedzający potwierdzili, że Heimtextil to najważniejsze wydarzenie w branży – podsumowuje prezes Messe Frankfurt Detlef Braun. Podczas targów zaprezentowano szeroki gamę produktów: tkaniny dekoracyjne i obiciowe, zasłony, firany, rolety, karnisze, tapety, tekstylne wykładziny ścian, bieliznę pościelową, kołdry, poduszki, tekstylia do kuchni i łazienki, obrusy, serwety, dywany i materace.

W ślad za pierwszym międzynarodowym porozumieniem w kwestii ochrony klimatu dotyczącego branży tekstylnej, który został podpisany przez 40 wiodących firm odzieżowych, podczas zeszłorocznego Szczytu Klimatycznego w Katowicach, organizatorzy targów Heimtextil także postanowili skoncentrować się na zagadnieniu zrównoważonego rozwoju branży tekstylnej. Wielu wystawców zaprezentowało innowacyjne rozwiązania, wykorzystujące recykling butelek PET czy plastik z oceanów. Ponadto, odwiedzający mogli zapoznać się z szeroką ofertą certyfikowanych, naturalnych materiałów. Istotnym tematem okazało się zużycie wody w przemyśle tekstylnym oraz wykorzystanie mikroplastików. Organizatorzy stworzyli katalog wystawców „Green Directory” z około 150 firmami, które produkują tekstylia z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Heimtextil skoncentrowało się także na temacie snu. Pomimo tego, że poza zbilansowaną dietą i ćwiczeniami fizycznymi, sen jest jedną ze składowych zdrowego stylu życia, nadal jest bardzo zaniedbywany. Międzynarodowi eksperci przedstawili najnowsze odkrycia z dziedziny medycyny snu w ramach „Sleep! The Future Forum”. Wystawcy zaprezentowali produkty, które zapewniają odpowiedni wypoczynek i zdrowy sen. Odwiedzający poznali szeroką ofertę: pościeli, narzut, materacy, poduszek oraz systemów sypialnianych. Aż trzy hale poświęcono w całości lub w części tekstyliom sypialnianym.

Kolejna edycja targów odbędzie się w terminie 7-10 stycznia 2020 roku.

Więcej informacji na: www.heimtextil.messefrankfurt.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: