Powrót naturalnego piękna

Allerød |

16 października 2012 | Design | Rzeczy |

To najlepiej sprzedające się krzesła powstałe w Republic of Fritz Hansen, a być może nawet w całej historii mebli. Zaprojektowane przez Arne Jacobsena krzesła w Series 7 są od kilkudziesięciu lat ikonami designu, a w tym roku powróciły do swoich korzeni. Marka bowiem postawiła na ich pierwotną naturalność.

Tym samym kultowe krzesła znów zyskały na swojej początkowej autentyczności. Przypomnijmy, że Jacobsen, tworząc ich projekty w latach 50. zeszłego stulecia, sam decydował o wyborze materiału, w tym wypadku drewna, sięgając po różne jego odmiany. Powrót polega na naturalnej zmianie forniru, służącego do ich wykończenia. W odświeżonej wersji krzeseł wciąż możemy decydować się na któryś z rodzajów dębu, jesiona, buku, klona czy orzecha. Z każdego z nich można wydobyć fornir w dziesiątkach odcieni kolorów, które są w stanie dopasować się właściwie do każdego rodzaju wnętrza.

Aby dodatkowo podkreślić naturalne piękno Series 7, marka zdecydowała się na wprowadzenie serii, inspirowanej oryginalną paletą barw, wybraną przez Jacobsena pod koniec lat 60. Stąd są już dostępne krzesła w kolorze białym, jasnoszarym, ciemnoszarym, czarnym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym, niebieskim i zielonym.

Nowe odcienie forniru oraz kolory nie tylko zostały wprowadzone do Series 7, ale także trafią do innych projektów słynnego twórcy dla Republic of Fritz Hansen. Przypomnijmy jednak, że to właśnie Series 7 jest najsłynniejszą „rodziną” krzeseł Jacobsena – stworzone w 1955 roku stały się tą odmianą designu, który trafił „pod strzechy” na całym świecie.

Krzesła kosztują od ok. 500 euro wzwyż, z zależności od użytego materiału i wykończenia.

Więcej: www.fritzhansen.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Archikona. Budowy ratusza w Aarhus nie powstrzymała nawet II wojna światowa

Archikony. Rådhus

Aarhus | 30 października 2016

Budowy ratusza w Aarhus nie powstrzymała nawet II wojna światowa.

Przestrzeń do relaksu

Przestrzeń relaksu

Allerød | 8 sierpnia 2014

Fotel Ro, czyli Jaime Hayón dla Republic of Fritz Hansen.

Vansy do Kvadratu

Vansy do Kvadratu

kopenhaga | 25 kwietnia 2014

Trampki pod kolor mebli od Vans, Fritz Hansen i Kvadrat.