Pomodoro Verde – smak zielonych pomidorów

Zlokalizowana w podwarszawskiej Podkowie Leśnej pizzeria Pomodoro Verde to lokal, który ma ambicje pokazywania nowego oblicza popularnej w Polsce włoskiej kuchni. Nowoczesne wnętrze wyróżnia kontrastowa kolorystyka ożywiona zielonymi akcentami.  Zastosowane tu materiały Pfleiderer pozwoliły połączyć estetykę z trwałością i funkcjonalnością.

Pomodoro Verde to niedawno otwarty lokal, za którego projekt odpowiada znane studio Sarna Architekci. Na życzenie inwestora zrezygnowali z rustykalnej stylistyki, która często pojawia się w restauracjach z kuchnią włoską i postawili na znacznie bardziej nowoczesny styl, współgrający z podejściem do kulinarnej tradycji Italii.

Projektanci lokalu chcieli, aby nowoczesne, dość wysokie wnętrze mimo swojej przestronności było przytulne i zachęcało do spędzania w nim czasu. Dlatego wybrali ciemną kolorystykę drewna, dla urozmaicenia zróżnicowaną nieco tonacjami: najciemniejsza jest na meblach, nieco jaśniejsza na podłodze i najjaśniejsza na jednej ze ścian. Te ciemne brązy skontrastowane są z bielą ścian i części krzeseł, a ożywiają je zabawne akcenty w kolorze żywej, intensywnej zieleni: dekoracyjne „kwiaty” z konewek, sznury lamp i pojedyncze krzesła. Intensywna zieleń to oczywiście nawiązanie do nazwy lokalu oznaczającej po wlosku zielonego pomidora.

Materiały Pfleiderer: płytę meblową w dekorze Dąb Grafit oraz laminaty HPL w kolorze Dąb Grafit i Aluminium wykorzystano do zbudowania obszernej lady barowej. To na niej mieści się stanowisko pracy kucharza przygotowującego na oczach gości pizzę. Ze względu na roboczy charakter tego miejsca, zastosowane materiały musiały być odporne na czynniki takie jak wilgoć, czy zarysowania, a jednocześnie atrakcyjne wizualnie, a takie właściwości mają laminaty HPL.

Zapraszamy do odwiedzenia www.pfleiderer.pl

2pfleiderer

3pfleiderer

4pfleiderer

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: