Polski zegarek na iPhone’a

| MAC


12 września 2011 | Rzeczy

Zegarek na iPhonie i iPadzie, z alarmem oraz timerem powstał głównie z myślą o wizualnej przyjemności. Wymyślił go Polak, a Dominus plus jest pełnoekranową aplikacją, która jeśli tylko tego zapragniemy, może działać bez przerwy.

Zegarek na iPhonie i iPadzie, z alarmem oraz timerem powstał głównie z myślą o wizualnej przyjemności. Wymyślił go Polak, a Dominus plus jest pełnoekranową aplikacją, która jeśli tylko tego zapragniemy, może działać bez przerwy.

– Zegarek Dominus plus to dizajnerska aplikacja dla ludzi szukających czegoś futurystycznego. Abstrakcyjny sposób wyświetlania rodem z klasycznego filmu science fiction stanowi o jego oryginalności – mówi Albert Salamon, twórca aplikacji. Ta składa się z czterech widoków (zegar, set up, timer, alarm), które można wybierać poprzez kliknięcie jednego z rogów ekranu. Zliczając kropki, ustawione w trzech grupach (godziny, dziesiątki minut i minuty) odczytujemy komunikaty. Godziny od minut oddzielone są linią sekundnika. Kolory kropek różnicują godziny przed- i popołudniowe (kolor zielony to przedpołudnie, żółty popołudnie).

Ważną funkcją w aplikacji stał się Timer. – W awangardzie do obracanych wałków Apple stworzyłem najprostsze jednokliknięciowe programowanie czasu timera. Dotykając 1 z 60 kropek, które zgrupowane są w 6 rzędów po 10 kropek za jednym dotknięciem ustawiamy potrzebną ilość minut. Na początku i po użyciu Timera ustawiona i podświetlona jest 1 minuta, co pozwala zorientować się jak timer się programuje, a ikona trójkąta startuje lub stopuje odliczanie timera – opowiada Albert Salamon. Z kolei programowanie alarmu odbywa się przez klikanie kropek godzin, dziesiątek i minut oraz kropek AM i PM.

Na życzenie twórcy aplikacji kompozytor i DJ Łukasz Grzejek stworzył dźwięk, inspirowany ścieżką dźwiękową do filmu „American Beauty” Thomasa Newmana. Aplikacja jest wyposażona w trzy rodzaje alarmów: spokojny, wyrazisty i szybkościowo-mobilizujący. – W aplikacji dostępne są kuranty, dzięki którym nawet jeśli nie spoglądamy na aplikację, dźwięki dają nam orientację w czasie z dokładnością do godziny, kwadransa lub minuty – dodaje Albert Salamon.

Aplikację wyposażono również o efekty dodatkowe: „select” – dźwięk, który potwierdza reakcję urządzenia na „wybór”; „start” – odgłos włączania i wyłączania przycisku „start”; „autolock off” – odwołuje standardowe wygaszanie urządzenia.

Aplikacja kosztuje 0,79 funta, obie wersje programów mają odpowiedniki w wersji bezpłatnej i zawierają oryginalny układ twarzy Dominusa oraz kuranty. Aplikację można pobierać z iTunes.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Już jest Mudita Pure. Polski telefon bez Facebooka, Instagrama i maili. Bez internetu!

Mudita Pure

Warszawa | 10 września 2020

Mudita Pure. Polski telefon bez Facebooka i Instagrama. Bez internetu!