Polski design niczym długi stół

Poznań | ŁUKASZ POTOCKI

7 lutego 2015 | Design | Rzeczy | Wydarzenia |

Wystawa “Polish Design: in the Middle of” prezentowana podczas Dutch Design Week w Eindhoven w lutym i marcu będzie gościć w Concordia Design w Poznaniu. To pierwsza prezentacja tej wystawy w Polsce.

Wystawa “Polish Design: in the Middle of” to unikalny wybór prac najlepszych polskich projektantów, studiów projektowych, studentów i producentów. Kuratorka Izabela Bołoz zwraca uwagę na cenione przez Polaków wartości jak: gościnność czy otwartość na drugiego człowieka.To dlatego ekspozycja przybiera formę długiego stołu, będącego centralnym punktem w każdym polskim domu. Właśnie przy stołach Polacy spotykają się najchętniej. W ślad za tym ekspozycja nie tylko pokazuje dorobek polskiego wzornictwa, ale też tworzy przestrzeń do wspólnych działań i rozmów. Z drugiej strony design jest niczym ów długi polski stół, przy którym zasiadają projektanci, firmy, uczelnie, badacze, media i instytucje publiczne, by wspólnie rozwijać nowe pomysły. Wystawa przedstawia różne dziedziny projektowania, a współtworzą ją dizajnerzy, rysownicy, producenci, rzemieślnicy i młode firmy. Na wystawie w Concordii Design znajdą się prace ponad trzydziestu czołowych polskich dizajnerów i marek oraz projektów specjalnych.

Izabela Bołoz, kuratorka wystawy „Polish Design: in the Middle of” od 2011 r. prowadzi w Holandii własne studio. Projektuje przestrzenie publiczne, instalacje artystyczne, scenografie i meble. Studiowała nauki społeczne na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie w Zurychu, ale zmieniła kierunek na projektowanie, kontynuując naukę w Londynie i Eindhoven. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven, w Polsce prowadziła warsztaty m.in. na School of Form w Poznaniu.

Projekt Izabeli Bołoz powstał dzięki współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza oraz culture.pl i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem podczas jesiennego festiwalu Dutch Design Week w Eindhoven.

Wernisaż polskiej edycji wystawy odbędzie się 19 lutego o godzinie 19.00 (wejście na zaproszenia). “Polish Design: in the Middle of” 20 lutego – 3 marca, godz. 9.00-20.00, sala EXPO, Concordia Design. Wstęp wolny.

Więcej na: www.concordiadesign.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Słodowa. Gastronomiczna twarz Concordii Design

Słodowa

Wrocław | 21 września 2020

Gastronomiczna twarz Concordii Design