Polacy w prestiżowym projekcie Axora

Polski duet projektowy Katarzyna Kempa i Stanisław Czarnocki wziął udział w kolejnej edycji prestiżowego Axor WaterDream w Mediolanie. Tym razem projekt powstał we współpracy z ECAL – Uniwersytetem Sztuki i Designu w Lozannie i dotyczył problemu swobody twórczej w kontekście projektowania dla produkcji masowej.

Axor WaterDream to projekt prowadzony przez Hansgrohe od ponad 20 lat, którego celem jest rozwijanie przyszłościowych wizji ewolucji łazienki. Projektanci zapraszani przez markę Axor do współpracy rozwijają idee łazienki przyszłości, burząc niejednokrotnie zastane reguły. Przy projekcie pracowali do tej pory m.in. bracia Bouroullec, Patricia Urquiola, Front i Nendo. Do tego grona dołączyli w tym roku studenci Uniwersytetu w Lozannie, w tym dwoje Polaków – Katarzyna Kempa i Stanisław Czarnocki.

– ECAL okazał się wspaniałym partnerem w pracy nad Axor WaterDream 2015. Wszyscy zaangażowani w projekt byli pełni pasji i artystycznego zacięcia – mówi Philippe Grohe, szef marki Axor. – Punktem wyjścia do działania była gotowa baza armatury, do której każdy ze studentów miał przygotować szklaną wylewkę własnego projektu.

– Projekt Axor WaterDream był dla nas wspaniałym doświadczeniem, ponieważ pozwalał studentom na konceptualne eksperymenty bazujące na posiadanej wiedzy teoretycznej przy jednoczesnej ogromnej swobodzie projektowej – dodał Alexis Georgacopoulos, szef ECAL.

Więcej na: www.axor-design.com

_Katarzyna Kempa & Stanislaw CzarnockiProjekt Polaków – Katarzyny Kempy i Stanisława Czarnockiego.

Iris Andreadis 2

IRIS ANDREADIS

JORDANE VERNET

Léa Pereyre & Claire Pondard

THOMAS ELLIOTT BURNS

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W nurcie modernizmu

W nurcie modernizmu

São Paulo | 8 października 2021

Patricia Urquiola zachwyca kolekcją dla brazylijskiej marki Etel

Gra perspektywą

Gra perspektywą

walencja | 10 maja 2019

Najnowsza kolekcja dywanów marki Gan to kolejne dzieło Patricii Urquioli.