Polacy na prestiżowej liście

BXBstudio znalazło się na liście najlepszych pracowni świata, przygotowanej przez brytyjski magazyn „Wallpaper”.

Prestiżowy magazyn co roku tworzy listę dwudziestu najlepszych firm projektowych z całego świata. W tym roku znalazła się na niej pracownia Bogusława Barnasia, czyli BXB Studio. To pierwsza od trzech lat polska pracownia, która trafiła na listę wyróżnionych.

BXBstudio – jedna z najlepszych pracowni świata według Wallpaper

Pracownia projektowa BXBstudio powstała w grudniu 2009 roku. Jej twórcy odejmują twórcze wyzwania z zakresu urbanistyki, architektury, sztuki, designu, grafiki oraz publicystyki.Pracownia jest otwarta na rodzime tradycje i wpływy, m.in. styl zakopiański czy drewnianą architekturę Potrafi także odwoływać się do bogatej polskiej kultury, przetwarzając historyczne motywy we współczesny design.

BXBstudio kładzie szczególny nacisk na relacje człowieka z naturą, co w sposób szczególny przekłada się na charakter kreowanej przestrzeni – form, wnętrz, budynków i układów urbanistycznych. – Wierzymy, że zrównoważony rozwój zmieni świat na lepszy, piękniejszy, zdrowszy i doprowadzi ludzkość do nowych nieodkrytych jeszcze obszarów – przyznaje Bogusław Barnaś.

Celem BXBstudio jest ciągłe poszukiwanie piękna w otaczającej przestrzeni, równocześnie kreowanie piękna. – Poprzez kreatywność i ciągły rozwój jesteśmy otwarci na najnowsze światowe trendy. Poszukujemy mądrych i twórczych rozwiązań, dążąc do perfekcji niezależnie od skali zadania, biorąc pełną odpowiedzialność za aspekt ekonomiczny, estetyczny oraz społeczny naszych przedsięwzięć, działając zawsze dla dobra naszych klientów – dodaje projektant.

Doświadczenie zawodowe Bogusława Barnasia obejmuje prace nad obiektami o różnej skali, od niewielkich domów jednorodzinnych po spektakularne ikony jak The Walbrook (Foster + Partners) – zrealizowany budynek biurowo-handlowy zlokalizowany w centrum Londyńskiego City, ESPRIT edc Headquarters (Make Architects) – wyłoniony w konkursie międzynarodowym jako zwycięski projekt siedziby głównej niemieckiego koncernu odzieżowego w Ratingen, Pier One (Make Architects) – energooszczędny budynek biurowo-usługowy zlokalizowany w portowej dzielnicy Edynburga, Muzeum Historii Polski (Ingarden & Ewy Architekci przy współpracy z Arata Isozaki, Japonia) – międzynarodowy konkurs architektoniczny pod patronatem Międzynarodowej Unii Architektów – UIA, Bayer Aspirin (Ingarden & Ewy Architekci przy współpracy z AiB Agiplan Integrale Bauplanung, Niemcy) – koncepcja wielobranżowa rozbudowy siedziby firmy Bayer, zlokalizowanej w Warszawie przy Al. Jerozolimskich.

Nominacja do „Wallpaper” Architects Directory 2014 oznacza nie tylko prezentację biura na łamach czerwcowego numeru pisma, ale również obecność w Londynie podczas wystawy towarzyszącej London Festival of Architecture.

Więcej: www.bxbstudio.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dom z Jabłonią

Dom z Jabłonią

Kraków | 11 września 2023

Dom projektu BXB Studio architekta Bogusława Barnasia wyrósł niemal w sadzie