Posłuchaj designu. Polecamy najlepsze podcasty o projektowaniu cz. 2

W dobie pracy zdalnej i galopującego rozwoju sztucznej inteligencji, design się nie tylko ogląda ale też się go słucha.  Podcasty o designie wystrzeliły w dobie pandemii i do dziś mają się dobrze jako źródło rozrywki, wiedzy czy po prostu sposób na budowanie społeczności wokół estetyki i funkcjonalności. 

Design, dizajn, wzornictwo i projektowanie. Tak wiele jak jest nazw określających uporządkowane działanie zmierzające do powstania nowej jakości – tak wiele jest i programów audio zgłębiających tę dziedzinę. 

Magazyn Design Alive

NR 44 LATO 2023

ZAMAWIAM

NR 44 LATO 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

 

Wnętrza. Luksus. Ze Staniec.

– Od dzieciństwa moją głowę zajmowały wyobrażenia o pięknych wnętrzach. Tworzyłam meble z kartonowych pudełek, rysowałam, malowałam, rzeźbiłam – a wszystko po to, aby spełnić marzenia o pracy w zawodzie architekta wnętrz – relacjonuje Monika Staniec, architektka działająca na Dolnym Śląsku. W czasie lockdownu realizowała cykliczne spotkania na Instagramie „Ze Staniec o Wnętrzach”, który następnie wyewoluował w formie podcastu „Wnętrza. Luksus. Ze Staniec”. Rozmowy Moniki Staniec oscylują wokół różnych odcieniu przepychu, a jej goście to profesjonaliści i pasjonaci z wieloletnim doświadczeniem w branży projektowej. 

Design Practice

Duet Design Practice tworzą Aga Naplocha i Paulina Kacprzak. To marka i podcast edukacyjny, w którym prowadzące realizują misję szerzenia kompetencji przyszłości. Wierzą, że świat technologii jest pojemnym terytorium, które chętnie przyjmuje humanistów oraz osoby z zacięciem artystycznym. Ta interdyscyplinarna wizja jest punktem wyjścia do nauki obszarów takich jak UX, jak product design, czy myślenie produktowe, web design czy projektowanie treści. Swoją misję Design Practice realizują przez rozmowy z praktykami wymienionych wyżej dziedzin.  

Jak się wybudować? (i nie zwariować!)

Jeden z najbardziej praktycznych podcastów dotyczących budowy własnego domu, autorstwa Sławka Zająca, który prowadzi blog o tej samej nazwie. Na jego stronie nie znajdziecie reklam ani artykułów sponsorowanych. – Uważam, że tylko dzięki temu podejściu będę mógł zachować pełny obiektywizm i uczciwie przedstawić wady i zalety każdego omawianego rozwiązania – przekonuje. Jego pasja i profesjonalizm owocują w cyklu ponad 60 odcinków-pigułek, pełnych praktycznych przykładów oraz odpowiedzi na pytania z prawdziwego życia. 

Strefa Designu Uniwersytetu SWPS 

Podcast – klasyk, prowadzony przez największy prywatny uniwersytet kształcący projektantów w Polsce. Audycja jest częścią  ogólnopolskiego projektu popularyzującego wiedzę z zakresu projektowania: produktów, architektury, wnętrz, mody i komunikacji.

Design Time 

Redaktorzy amerykańskiego magazynu Domino prowadzą cotygodniowy podcast, w którym zwracają uwagę na kreatywne strategie, dzięki którym Twój dom (i każdy dzień) będzie bardziej wyjątkowy, osobisty i zabawny — od tajnych sztuczek na temat tego, jak poradzić sobie z kolejnym projektem renowacji, po łatwe aktualizacje, które natychmiast odświeżają przestrzeń. Program kręci się wokół szczerych rozmów z gwiazdami świata designu jak Kelly Wearstler, ekspertami i biznesmenami takimi jak złożyciel Airbnb czy celebrytami jak Courtney Cox.

Design Nerds Anonymous

Podcast poświęcony branży wnętrzarskiej od ThinkLab i Sandow, który rozbudza ciekawość na styku biznesu i projektowania. Prowadzącą jest Amanda Schneider, która jest jest badaczem, pisarzem i założycielem ThinkLab. Amanda jest strategicznym myślicielem z silnym doświadczeniem w zakresie wzornictwa przemysłowego, badań rynkowych, zarządzania produktami, sprzedaży i strategicznych praktyk wprowadzania na rynek w wielu firmach z branży wyposażenia wnętrz.

 

15 najciekawszych podcastów o architekturze, wnętrzach i designie

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ekologiczna urna dla nomadów

Urna Nurn

Warszawa | 1 listopada 2015

Godny pochówek po słowiańsku.