Ta pływalnia to bajkowy odlot. Powstała w Chinach

Odnajdzie się tu każdy, kto marzy o powrocie do dzieciństwa. Loong Swim Club to nowoczesna, rodzinna pływalnia dla osób pragnących przeżyć przygodę, niczym Alicja w Krainie Czarów. Dzieci są tu ważne, a dorośli – nie mniej istotni.

W odróżnieniu od zwykłych kąpielisk wcale nie chodzi tu tylko o pływanie, lecz o zebranie się przy stole i jedzenie, czytanie, granie. To miejsce na niespieszną przyjemność czerpaną z nauki czegoś nowego. Delikatne pastelowe kolory w połączeniu z czarnymi kontrastami, bajeczne lampy oraz wszechobecne lustra tworzą klimat znany z filmów Tima Burtona.

Wszystko jest tu niezwykle przemyślane i funkcjonalne: siedziska przy oknach, wygodne miękkie przewijaki czy wanienki dla niemowląt, delikatne oświetlenie i elementy przykuwające uwagę najmłodszych użytkowników. Jest też sala przeznaczona na warsztaty oraz pokój przyjęć, który swoim wystrojem przypomina salę zamkową z królewskim tronem dla solenizanta.

Autorom projektu udało się osiągnąć doskonałą estetycznie, proporcjonalną logikę przestrzeni. Woda, materia miękka i plastyczna, będąca tu elementem przewodnim, przedstawiana jest jako źródło życia i oczyszczenia. Twórcy starali się, aby elementy wystroju wnętrza jak najlepiej ze sobą korelowały, tworząc spójne, możliwie najlepsze dla niej tło, a wnętrze pełne było magicznego napięcia.

Autorką projektu jest Li Xiang, założycielka studia X+Living. To istniejące od 2011 roku biuro realizuje koncepcje wnętrz komercyjnych dla sztuki, mody i biznesu. Stale rozwijający się zespół kreuje unikalne pomysły projektowe, zdobywające międzynarodowe uznanie. W 2015 roku Li stworzyła autorską markę mebli XiangCASA. Jest pierwszą chińską projektantką będącą członkiem jury konkursu Frame Awards – nagrody przyznawanej w dziedzinie projektowania wnętrz.

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Panorama

Panorama

São Paulo | 22 marca 2020

Basen w centrum projektu brazylijskiej architektki Fernandy Marques