Panorama

Kto z nas nie chciałby mieć basenu we własnym domu? Zapragnął go również pewien kolekcjoner sztuki z Brazylii, dodatkowo chcąc stworzyć miejsce, gdzie wyeksponowane zostaną wszystkie dzieła z jego kolekcji.

Na realizatorów swojego marzenia wybrał zespół specjalistów działających pod okiem brazylijskiej architektki Fernandy Marques, która zdecydowała się ulokować zbiornik w samym sercu domu.

Apartament o powierzchni 477 m2 stanął na przedmieściach São Paulo. Ma trapezową formę pokrytą panoramicznymi, wysokimi oknami, dzięki czemu wnętrze zawdzięcza doskonałe doświetlenie, i dzieli się na dwa piętra. Na dole znajduje się salon, jadalnia i kuchnia. Na górze natomiast jest główna sypialnia oraz pokoje gościnne, sala fitness, biuro i dostęp do basenu. Antresola pomiędzy sypialnią a salonem spaja wizualnie poziomy apartamentu. Kaskadowo okalająca budynek zieleń zapewnia lokatorom prywatność mimo licznych przeszkleń. Sam basen niejako wtopiono w bryłę domu, przez co z salonu można obserwować pływających domowników.

Oprócz basenu drugim celem do osiągnięcia przy projektowaniu wystroju było harmonijne ulokowanie dzieł sztuki należącej do właścicieli. Meble w tym wypadku są tłem i uzupełnieniem kolekcji. Tak samo również oświetlenie, które zostało zaprojektowane specjalnie tak, by podkreślać galerię. Nie zabrakło również przestrzeni przewidzianej na stale powiększającą się kolekcję.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Domowa galeria sztuki

Domowa galeria sztuki

Santiago | 28 stycznia 2023

Zaglądamy do spektakularnego apartamentu w bogatej dzielnicy stolicy Chile

Siła detalu

Siła detalu

Radom | 23 stycznia 2023

Mieszkanie w 100-letniej kamienicy przeszło pełną koloru transformację

W starym spichlerzu

W starym spichlerzu

Wrocław | 20 grudnia 2022

Dwupoziomowy apartament w starym spichlerzu przeszedł gruntowną przemianę

Proste formy

Proste formy

Warszawa | 23 listopada 2022

Naturalne, ponadczasowe materiały i szczypta wabi sabi na Żoliborzu