Pierwszy w Polsce Festiwal Tkanin jesienią w Concordia Design

poznań | ŁUKASZ POTOCKI

19 września 2014 | Design | Wydarzenia |

Od 14 do 16 listopada w Concordia Design w Poznaniu odbędzie się pierwszy w Polsce Festiwal Tkanin.

Pasjonatka tkanin Małgorzata Bernady zaprosiła do Poznania ekspertów, którzy będą dzielić się swoim doświadczeniem. W Poznaniu spotkamy m.in.: Aleksandrę Gacę – projektantkę tekstyliów i tkanin, dr Dorotę Taranek prezentującą swoje żakardy i ręcznie malowane jedwabie w galeriach w Polsce i za granicą; oraz wielu innych przedstawicieli najlepszych światowych marek.

Wydarzeniem festiwalu będzie także art performance francuskiego duetu ID Textile, który za pomocą obrazu i muzyki ożywia tkaniny  pokazując swoje spektakle na całym świecie. Swój patronat merytoryczny potwierdził już Instytut Włókiennictwa w Łodzi.

Pomysł na stworzenie Festiwalu Tkanin powstał z potrzeby pokazania potencjału polskiej tradycji tekstylnej oraz światowych trendów i  możliwości projektowych oraz użytkowych, jakie na co dzień stwarza tkanina. Główną ideą tego wydarzenia jest wymiana doświadczeń między użytkownikami tkanin, jej producentami i projektantami. Pomimo swojego profesjonalnego charakteru wydarzenie zaangażuje nie tylko tych, którzy świat tkanin i designu znają od kuchni. Program zbudowano w taki sposób, aby uruchomić przestrzeń miejską  – w końcu tkanina uczestniczy w codzienności absolutnie każdego z nas. Ambicją organizatorów jest włączenie w to wydarzenie innych miejsc związanych z sztuką, designem czy historią włókiennictwa.

Temat pierwszej edycji festiwalu – „Konteksty”, pokazuje różne oblicza, w których pojawia się codziennie tkanina. Oprócz uczestniczenia w codzienności: obicia kanap, tekstyliów czy ubrań tkanina może stać się zaskakującym tworzywem twórczym, ciekawym pomysłem na stworzenie nowej marki, a nawet… skutecznym narzędziem marketingowym.

Więcej na: www.festiwaltkanin.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Słodowa. Gastronomiczna twarz Concordii Design

Słodowa

Wrocław | 21 września 2020

Gastronomiczna twarz Concordii Design