Pierwsze urodziny Concordii Design

Poznań | MAC


27 listopada 2012 | Design | Miejsca | Wydarzenia |

Poznańska Concordia Design w ten weekend świętowała swoje pierwsze urodziny. Trudno uwierzyć, że minął zaledwie rok, odkąd rozpoczęła działalność, biorąc pod uwagę ilość wydarzeń na przestrzeni zaledwie 365 dni.

Pierwsze urodziny, otwarte dla wszystkich, Concordia świętowała pod hasłem „1 rok, ale jaki”. Podczas imprezy był tort, goście urodzin przygotowywali ogromną kartkę urodzinową a także projektowali własne torty z papieru. I oczywiście nie mogło zabraknąć wspomnień wydarzeń, które już za nami.

Poznańska Concordia Design w ten weekend świętowała swoje pierwsze urodziny. Trudno uwierzyć, że minął zaledwie rok, odkąd rozpoczęła działalność, biorąc pod uwagę ilość wydarzeń na przestrzeni zaledwie 365 dni.

Pierwsze urodziny, otwarte dla wszystkich, Concordia świętowała pod hasłem „1 rok, ale jaki”. Podczas imprezy był tort, goście urodzin przygotowywali ogromną kartkę urodzinową, a także projektowali własne torty z papieru. I oczywiście nie mogło zabraknąć wspomnień wydarzeń, które już za nami.

Rzeczywiście, zeszłe kilkanaście miesięcy sprawiły, że instytucja mocnymi zgłoskami zapisała się na mapie polskiego designu, szybko stając się platformą współpracy środowisk projektowych, biznesowych czy eksperckich. Jest placówką otwartą dla wszystkich, w Concordii „jak ryby w wodzie” czują się np. najmłodsi wielbiciele projektowania.

Przypomnijmy, Concordia powstała w budynku dawnej drukarni przy ul. Zwierzynieckiej 3, wystartowała w listopadzie zeszłego roku. Imponująca była już inauguracja, na której pojawiły się Patricia Urquiola oraz Patrizia Moroso – obie przygotowały wówczas ekspozycję „Mothers of Invention” i była to pierwsza z 12 dużych wystaw, które odbyły się w Concordii, jak choćby „Polish Design”, „Comforty – Real Industry” czy „Kod miasta”. W poznańskim centrum odbyły się też dwie edycje Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci. Z myślą o najmłodszych powstał cykl Concordia Kids – przygotowano w nim już ponad 100 warsztatow, zarówno stacjonarnych jak i wyjazdowych, m.in. w Gdyni, Łodzi czy Warszawie. Concordia otwiera się także na dorosłych – dla środowisk biznesowych odbyło się 38 warsztatów, w których wzięło udział 412 osób.

To nie wszystko – Concordia partycypowała w Festiwalu Filmowym Transaltalntyk, podczas którego współtworzyła pierwsze w Polsce łóżkowe kino plenerowe. W realizowanym w CD programie „Berlin – Wielkopolska Design Innovation & Exchange Programme” wzięło udział 200 przedsiębiorców oraz twórców z Niemiec i Polski.

W poznańskim centrum regularnie są prezentowane nowości – na przestrzeni 12 miesięcy na prezentacje produktów zdecydowały się 124 firmy. W sumie w projektach specjalnych, organizowanych w ciągu roku wzięło udział 4000 dzieci, 9524 pracowników firm oraz 200 projektantów.

Więcej: www.concordiadesign.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jeżyckie klimaty

Jeżyckie klimaty

Poznań | 6 maja 2024

Zieleń, jodełka i gorseciki zdominowały wnętrze mieszkania proj. Bruch Studio

Dom ze sztuką

Dom ze sztuką

Poznań | 3 lipca 2023

Idealne połączenie funkcjonalności ze sztuką abstrakcyjną