Pięć powodów, dla których warto przyjechać w lipcu do Gdyni

Gdynia |

4 maja 2017 | Design | Wydarzenia |

Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. Obfitujący w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje program skierowany jest zarówno do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu. Przez 10 lipcowych dni Gdynia staje się tym samym najlepszym letnim miejscem spotkań branży projektowej. GDD to też jedyny festiwal designu w Polsce podczas którego powstają prototypy mające szansę na wdrożenie.

1. Morze
Co powstaje z połączenia nadmorskiego kurortu z tętniącą życiem metropolią? Gdynia – polski symbol międzywojennego modernizmu, rozwijający się z szybkością błyskawicy nieprzerwanie od 91 lat. Motywatorem dynamicznego postępu są silne wiatry, a zmiany przynoszą burze, szalejące na wodzie i na lądzie. Sztorm – niszczycielska siła dezorganizująca rzeczywistość, która zmusza do budowania na nowo – jest hasłem przewodnim Gdynia Design Days 2017.

Gdynia_basen

2. Ludzie
GDD przyciąga tych, którym branża kreatywna tkwi w głowie i sercu – projektantów, rzemieślników, inwestorów, przedsiębiorców, entuzjastów oraz kolekcjonerów. Okazją do wymiany myśli, doświadczeń i zdobycia wiedzy będą panele szkoleniowe „Design językiem Biznesu” i „Stwórz i Sprzedaj”. Uczestnicy warsztatów i wykładów otrzymają praktyczny instruktaż, jak nabrać wiatru w żagle i nie wypaść za burtę. Wskazówek udzielą m.in.: Johan Adda, Mateusz Kusznierewicz, Mona Kinal, Maria Potoroczyn, Zuzanna Skalska.ludzie

3. Miasto
Miłośników Trójmiasta zainteresuje akcja „Design w mieście”, w ramach której już od 1 czerwca we wnętrzach wybranych lokali na terenie Gdyni, Gdańska i Sopotu będzie można oglądać najlepsze przykłady polskiego wzornictwa. Ale GDD to festiwal o charakterze międzynarodowym, którego horyzonty wykraczają znacznie poza tematykę lokalną. O uniwersalnych miejskich strategiach i najnowszych trendach opowie wystawa główna „Miasto na fali” kuratorowana przez Izabelę Bołoz.
Gdynia1

4. Eko
Program festiwalu obfituje w wydarzenia poruszające zagadnienia zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności za przyrodę w kontekście designu. Wystawa rECOnsider, realizowana w ramach projektu unijnego Eco Design Circle, na przykładzie wybranych produktów zaprezentuje nadbałyckie podejście do ekologii. Relacjom projektowania z naturą poświęcona będzie także wystawa „Roundabout Baltic” z Agnieszką Jacobson-Cielecką w roli kuratora. Estetów, których hasła „recykling” i „reusing” przyprawiają o dreszcze, zaskoczy druga edycja projektu RE:made OBJECTS – przedmioty zyskają nowe życie, dzięki dodrukowanym elementom 3D.
eko

5. Młody design
GDD po raz kolejny skieruje reflektor na młodych projektantów. Obiecujący debiutanci zostaną wyróżnieni podczas wystaw najlepszych dyplomów School of Form oraz wydziałów Wzornictwa i Architektury Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jak co roku Centrum Designu Gdynia wraz z magazynem „Elle Decoration” przyzna nagrodę w konkursie „Młodzi na Start” za interpretację hasła „Małe wnętrza, wielki design”. Na festiwalowej mapie młodego designu warto zaznaczyć targi #projektmarket, gdzie przez 10 dni swoje produkty prezentować będą polskie, niszowe marki kreatywne.
mlody design

Ahoj! Do zobaczenia w Gdyni! 30 czerwca – 9 lipca

Więcej na: www.gdyniadesigndays.eu

grafika_fb_120x628_gdd_2017

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Bieg szlakiem modernizmu

Bieg szlakiem modernizmu

Gdynia | 24 czerwca 2024

DA x Flow x Szczęsny. Niecodzienny bieg i współpraca podczas Gdynia Design Days