Pfleiderer partnerem projektu „Miasto i Ogród”

warszawa | promocja

16 lipca 2014 | Design | Miejsca | Pfleiderer |

„Miasto i Ogród” to stworzona w Warszawie, na terenie dawnej Fabryki Norblina, zielona przestrzeń upraw roślin w centrum miasta oraz miejsce warsztatów uczących, jak żyć w zgodzie ze środowiskiem. Partnerem projektu jest m.in. Pfleiderer, którego materiały posłużyły do budowy wyposażenia tego wyjątkowego miejskiego ogrodu.

Inicjatywa „Miasto i Ogród” wpisuje się w ogólnoświatowy trend tworzenia zielonych enklaw pod uprawy na terenie miast. W otwartym dla wszystkich ogrodzie przy ul. Żelaznej 51/53  można uprawiać warzywa oraz zioła w specjalnych mobilnych ogródkach, odżywiać i chronić. Ogród jest otwarty do początku października przez 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku od godz. 12.00 do 19.00 oraz w weekendy od 10.00 do 18.00 w ogrodzie będą dyżurowali animatorzy, którzy pomogą w pracach ogrodniczych oraz udostępnią nasiona i sadzonki. A wszystko to przy wsparciu profesjonalnego ogrodnika oraz wykorzystaniu dostępnych na miejscu narzędzi.

Ważną częścią projektu „Miasto i Ogród” są warsztaty edukacyjne i interesujące wydarzenia prowadzone przez entuzjastów m.in. nowoczesnego eko-ogrodnictwa i tradycyjnych metod upraw. Podczas weekendów można spróbować ogrodowych plonów, a tuż przed jesienią wykorzystać je do przygotowania przetworów. Podczas jednego z przeprowadzonych warsztatów „Z życia pszczół”, uczestnicy poznali szczegóły życia i hodowli tych owadów, szczególnie na terenach miejskich.

Pfleiderer dostarczył płytę mfp, z której zbudowane zostały meble do tego wyjątkowego miejskiego ogrodu. – Już po raz kolejny bierzemy udział w inicjatywie pomagającej zagospodarować w sposób przyjazny niewykorzystane miejskie przestrzenie. To bardzo nas cieszy, bo jako producent materiałów szeroko stosowanych w architekturze i budownictwie czujemy się odpowiedzialni za jakość otoczenia, w którym żyjemy. Projekt „Miasto i Ogród”  pokazuje, że ta jakość jest ważna i że rośnie społeczna świadomość tego stanu rzeczy – mówi Małgorzata Barańska, dyrektor marketingu firmy Pfleiderer.

Ogród jest miejscem otwartym na pomysły wszystkich, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą, umiejętnościami lub pomysłami i w ten sposób wzbogacić program wydarzeń „Miasta i Ogrodu”.

Więcej na: www.miastoiogrod.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: