Paweł Grobelny na Wanted Design Festival

Podczas Wanted Design Festival w Nowym Jorku swoje prace zaprezentuje projektant Paweł Grobelny. Polski dizajner znalazł się wśród 25 finalistów programu Launch Pad, który jest jednym z głównych punktów platformy NYCxDESIGN (15-18 maja), skupiającej liczne wydarzenia poświęcone projektowaniu odbywające się w Nowym Jorku.

Paweł Grobelny na nowojorskiej wystawie zaprezentuje dwie serie swoich prac – „Sur le fil” oraz „IN-Quarto”. Pierwsza z nich została zrealizowana w ramach wystawy „Na Styku” w ramach Gdynia Design Days w 2013 roku, a następnie zaprezentowana na festiwalach w Paryżu i Eindhoven. Z kolei druga seria została pokazana po raz pierwszy podczas zeszłorocznego Międzynarodowego Biennale Interieur w belgijskim Kortrijk.

Obydwie kolekcje charakteryzują się prostotą i szlachetnymi materiałami dobranymi idealnie do minimalistycznych, niemalże rzeźbiarskich form mebli Pawła Grobelnego. Do wykonania mobilnych elementów mebli w kształcie okręgów wykorzystano orzech amerykański oraz różne rodzaje kamienia i marmuru.

Paweł Grobelny uczestniczył już w wielu festiwalach i targach designu jako projektant i kurator, będzie to jednak jego pierwsza prezentacja podczas festiwalu nowojorskiego. Wcześniej jego prace można było zobaczyć m.in. na Paris Design Week, Vienna Design Week, Tokyo Design Week oraz podczas targów w Mediolanie, Paryżu, Kolonii i Seulu. Wystawa w Nowym Jorku jest organizowana we współpracy z Culture.pl w ramach programu promocji polskiego designu za granicą, Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku w ramach wspierania młodych polskich twórców w USA oraz Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Więcej na: www.pawelgrobelny.com, www.wanteddesignnyc.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Perfekcyjne dopasowanie

Perfekcyjne dopasowanie

Logrono | 23 września 2022

Paweł Grobelny zaprojektował ławki przed ratuszem hiszpańskiego miasta Logrono

Paweł Grobelny z wystawą „Recto-verso” na Paris Design Week

Odwrócona funkcja

Paryż | 24 sierpnia 2017

Paweł Grobelny z wystawą „Recto-verso" na Paris Design Week.

Jak na przydomowym tarasie

Jak na tarasie

Poznań | 26 października 2016

Paweł Grobelny zaprojektował kolejny mebel miejski.

Paweł Grobelny dla paryskiej La Defense

"Biuro" z widokiem

Paryż | 14 lipca 2016

Paweł Grobelny stworzył meble dla dzielnicy biznesowej La Defense.