Pastelowa szkoła

Szkoły kojarzą się nam głównie z ogromnymi, źle zaprojektowanymi gmachami. Hiszpański duet Masquespacio pokazuje, że przemyślane i dobrze zrealizowane wnętrza zapewniają nie tylko świeżość i kreatywność uczniów, ale także kolejne piękne przestrzenie.

Powstałe w 2010 roku studio Masquespacio to dzieło hiszpańskiego duetu. Ana Milena Hernández Palacios, czyli dyrektor kreatywna oraz Christophe Penasse – odpowiedzialny za marketing stawiają na autentyczność i unikalne doświadczanie. Ich prace można podziwiać nie tylko w rodzimej Hiszpanii, ale i w Norwegii czy Niemczech.

Za projekt wnętrz 2 Day Languages School odpowiadała Ana Milena Hernández Palacios. Szkoła językowa ulokowana w Walencji odwołuje się także do historycznego dziedzictwa miasta, łącząc je z nowoczesną architekturą. Na 183 m kw. mieszczą się trzy sale lekcyjne, pokój nauczycielski i salon.

Kolorystyka każdej z trzech klas wskazuje na inny poziom nauczanego w niej języka. Koncepcja twórców szkoły polega na tym, iż uczeń przyzwyczaja się, a jednocześnie zachwyca miejscem, w którym przyswaja wiedzę z danego zakresu. W jednej sali odnajdziemy błękit, w drugiej odcienie żółci, w ostatniej z kolei róż. Pomieszczenia wspólne spajają wszystkie trzy kolory, wskazując drogę do wspomnianych wcześniej przestrzeni.

Celem architektki była jak najmniejsza ingerencja i nadanie świeżości. Tożsamość szkoły budowana jest starannie – mimo ograniczonego budżetu wnętrza zaprojektowano z niezwykłą dbałością o detale. Rzeźbiarskie lampy stanowią dekorację i ciekawią odwiedzających, jak i grafiki przedstawione na jednej ze ścian. Wyposażenie marek Hay czy Kvadrat przełamano meblami wykonanymi przez lokalnych stolarzy. Surową elegancję sosnowego drewna poprzez pozostawienie oryginalnej podłogi podkreślają pastelowe elementy przestrzeni.

Więcej na: www.masquespacio.com, www.2daylanguages.com

Masquespacio Diseño 2Day Languages Photo Cualiti (20)

Masquespacio Diseño 2Day Languages Photo Cualiti (10)

Masquespacio Diseño 2Day Languages Photo Cualiti (9)

Masquespacio Diseño 2Day Languages Photo Cualiti (6)

Masquespacio Diseño 2Day Languages Photo Cualiti (2)

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nowa siedziba Szkoły Filmowej w Katowicach z prestiżową, międzynarodową nagrodą

W klimacie Śląska

Katowice | 25 września 2020

Siedziba Szkoły Filmowej z prestiżową, międzynarodową nagrodą