W tej szkole nie ma pokoju nauczycielskiego

Nie znajdziesz tu typowych ławek szkolnych, a nauczyciele nie mają swojego pokoju. Prywatne liceum Akademia High School na stołecznym Wilanowie to jedna z najnowszych realizacji pracowni Medusa Group i zarazem jedna z najbardziej inspirujących architektonicznie szkół w Polsce.

– Akademia High School przyciągać ma ciekawych i ambitnych ludzi, którzy chcieliby rozwijać się w różnych kierunkach. Inwestor zaś sprzyjał temu, aby wszystko, co dzieje się wokół nauki, nie przypominało typowych rozwiązań, dlatego nie ma typowych ławek, wszyscy pracują w systemie stołów owalnych, a nauczyciele nie mają pokoju nauczycielskiego. Sięgnęliśmy po proste materiały, które prowadzą między sobą dialog. Ale szukaliśmy też materiałów, które przypisane są do młodzieży. Chcieliśmy stworzyć miejsce niejednoznaczne, wielofunkcyjne i inspirujące – mówi Przemo Łukasik z Medusa Group.

Inwestorem Akademia High School jest Tacit Investment. – Projekty, w które się angażujemy cechuje niebanalna architektura, niepowtarzalny styl i najwyższa jakość. Szkoła w Wilanowie, to kolejny projekt po powstającym we Wrocławiu pięciogwiazdkowym hotelu The Bridge, czy wielokrotnie nagradzanym apartamentowcu Cosmopolitan w Warszawie. Nasze projekty tworzą przyjazną przestrzeń i budzą pozytywne emocje – mówi Karolina Kaim, prezes Tacit Investment.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

SOS dla Szybu Krystyna

SOS dla Szybu Krystyna

Bytom | 30 listopada 2022

Instalacja Medusa Group to wołanie o pomoc dla ikonicznego Szybu Krystyna