Paryska klinika kosmetologiczna niczym przytulne mieszkanie

Jak wygląda typowy gabinet lekarski? Niezależnie od typu wykonywanych usług najczęstszym skojarzeniem jest surowa biel i elegancki minimalizm lub przeciwnie – zaniedbane rośliny i ponure wnętrza pamiętające lepsze czasy. Paryska klinika kosmetologiczna słynnego doktora Antoniego Calmona zrywa z tym schematem zachwycając stylową przytulnością w duchu mediolańskich apartamentów.

Alessandro Moriconi, znany m.in. ze współpracy jako dyrektor artystyczny z „Vogue Italia” oraz markami takimi jak J.W. Anderson, Chloé i Lemaire, zaaranżował klinikę jako przestrzeń, gdzie współczesny design łączy się z antycznymi akcentami. Wnętrze wyposażył  we wszystkie wyznaczniki aktualnych trendów – od wykwintnej boazerii z orzecha, organicznego kształtu sofy z wełny boucle, masywnego marmurowego stołu, po lastryko i rzeźbiarskie krzesła.

– Wykorzystane tekstury i zaokrąglone formy intrygują, jednocześnie zapraszając do zapoznania się z tak niespotkanym wnętrzem. Pobyt w poczekalni prowokuje do rozmów jeszcze na długo przed wejściem do gabinetu – zdradza Alessandro Moriconi.

Klinika kosmetologiczna pełna ikon designu

Mimo że na wystrój składa się wiele wyróżniających się indywidualnym charakterem elementów Moriconi zespolił je w harmonijną całość za sprawią umiejętnego wplecenia je w kompozycję z drewna, szkła i marmuru.

Po wyjściu z windy w poczekalni podłoga z lastryko łączy się z boazerią z orzecha włoskiego. Ulokowane tuż za recepcją drzwi zapraszają gości do salonu. Tam do relaksu zachęcają fotele Pierre’a Jeannereta zestawione z miękką kanapą projektu Jeana Royère. Centralnie ulokowany marmurowy stół, dzieło Jorisa Poggioliego, stoi na dywanie marki cc-tapis. Wśród podkreślających charakter wnętrza detali znaleźć tu możemy zdobiącą stół stalową misę zaprojektowaną przez Kelly Wearstler. Godna uwagi jest również ulokowana w jednym z rogów zielona ceramiczna lampa projektu Mathieu Chavarena.

Drugi koniec pomieszczenia imituje jadalnię za sprawą stołu z trawertynu oraz towarzyszących mu rzeźbionych krzeseł. Wiszące za nim lustro optycznie powiększa przestrzeń zaś utrzymany w greckiej stylistyce biały wazon wypełniony kwiatami tworzy nastrój domowego ciepła. Gabinet lekarza odzwierciedla wystrój poczekalni. Masywne biurko znajduje się w pobliżu sięgającego od podłogi do sufitu okna, przez które wpada mnóstwo naturalnego światła. Wyłożoną boazerią ścianę zdobi minimalistyczna litografia Mathieu Chavarena.

Więcej na: www.alessandromoriconi.com

www.drantonicalmon.com

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Klinika architektury

Klinika architektury

Gdańsk | 16 stycznia 2024

Odwiedzamy niezwykłą klinikę stomatologiczną projektu IFA Kamil Domachowski