Paged stawia na outdoor

Mediolańskie targi Salone del Mobile to najważniejsza międzynarodowa impreza branży meblarskiej i wnętrzarskiej. Dzięki temu, co roku kwiecień jest czasem, w którym debiutuje wiele interesujących projektów mebli oraz rozwiązań dla wszystkich powiązanych gałęzi przemysłu. Wykorzystując ogromne zainteresowanie odbiorców z całego świata, Paged na swoim stoisku urządził premierę innowacyjnych technologii oraz produktów.

Nowością, z którą jasienicki producent wiąże największe nadzieje, jest technologia WRB (Weather-Resistant Beech – buk odporny na warunki pogodowe). Jest to innowacyjna technika, aktualnie zgłoszona przez Paged do ochrony patentowej, dzięki której meble bukowe mogą być z powodzeniem użytkowane w warunkach zewnętrznych, nawet podczas ekspozycji w miejscach z silnym światłem słonecznym, odporne na wysokie lub niskie temperatury czy wysoką wilgotność powietrza. Rynkowe wdrożenie mebli wykonanych przy użyciu tej technologii jest w stanie całkowicie odmienić układ sił w segmencie HoReCa (hoteli, restauracji i kawiarni), gdzie dotychczas przedsiębiorcy byli niejako skazani na meble bambusowe, rattanowe i tekowe, charakteryzujące się niską odpornością na uszkodzenia oraz stylistykę kolonialną. WRB jest w stanie zaproponować zupełnie nową jakość estetyczną mebli, używanych na zewnątrz oraz zagwarantować ich niespotykaną trwałość. Symbolem tej ostatniej był zamontowany w centralnej części stoiska Pagedu prysznic, z którego, przez cały czas trwania targów, woda nieustannie lała się na stojące niżej krzesło, wykonane przy użyciu tej techniki. Widzowie mogli również sami „podlewać” je z dużych konewek, znajdujących się w pobliżu ekspozycji, sprawdzając po pewnym czasie, czy na krześle widać jakiekolwiek uszkodzenia.

Kolejną innowacją Pagedu była szeroka oferta mebli personalizowanych. Producent z południa Polski liczy na otwarcie nowego segmentu rynku dla dużych sieci food-chain czy korporacji. Paged zaprezentował na mediolańskich targach szeroki zakres możliwości dopasowywania kolorystyki i elementów wykończenia mebli pod indywidualne życzenia firm lub pod wytyczne ich identyfikacji wizualnej.

Debiuty nowych technologii zbiegły się w czasie z premierą nowych produktów:

Aires (proj. Dario Polaco). Elegancki, wyważony design fotela stanowi bazę dla mocnego kontrapunktu w postaci charakterystycznych elementów, łączących nogi mebla z jego podłokietnikami. Specyficzny kształt tej ramy i jego wychylenie do przodu jest rodzajem hołdu dla jeździeckich tradycji Argentyny i było inspirowane siodłami do wyczynowej jazdy. To rozwiązanie tworzy ciekawie wizualnie efekt kontrastu z klasyczną konstrukcją tapicerowanego siedziska i oparcia, dodając całemu fotelowi lekko zadziornego charakteru.
Paged_Aires_Dario_Polaco_family

Corte (proj. Grzegorz Gancarczyk). Rodzina mebli Corte to cztery różne krzesła, których konstrukcja oparta jest na jednym stelażu. Nazwa „Corte” (hiszp. „cięcie”) pochodzi od charakterystycznych wycięć sklejki siedzeniowej. Sposób wykonania i kształt każdego z wycięć, jest nawiązaniem do  ikonicznych dla różnych trendów projektowych krzeseł, które doczekały się wielu inspirujących reinterpretacji w pracach kolejnych pokoleń designerów. Krzesła z tej rodziny mogą być sztaplowane do 3 sztuk.
Paged_Grzegorz_Gancarczyk_Corte_family

Icho (proj. Nikodem Szpunar). Smukłe, oszczędne w zakresie formy, uniwersalne krzesło. Lekkość konstrukcji przekłada się również na lekkość w sensie wizualnym, mimo iż krzesło charakteryzuje się wyjątkowo mocnym oparciem i stabilnym siedziskiem. Charakterystycznym, nieco wyrafinowanym, elementem designu są lekko wygięte na zewnątrz obrysu krzesła nogi. Krzesło może być sztaplowane (do 6 sztuk). Ciekawą opcją rozbudowy zestawu jest funkcjonalny wózek transportowy, umożliwiający szybkie i bezpieczne przewiezienie większej liczby krzeseł za jednym razem.
Paged_Nikodem_Szpunar_Icho_A_4420_stacking (2)

Sudoku (proj. Grzegorz Gancarczyk). Rodzina krzeseł, której dystynktywną cechą jest konstrukcja, wykorzystująca zarówno gięte, jak i toczone elementy, łączone z siedziskiem z profilowanej sklejki. Meble, mimo że złożone z niewielkiej ilości delikatnych części, zapewniają solidne i komfortowe podparcie. Interesującym elementem wzornictwa jest wachlarzowate ułożenie prętów w oparciu, nadające wzorowi delikatności i orientalnego charakteru. Równie nietypowym elementem są tylne nogi krzesła, które wyrastają ponad poziom siedziska i płynnie łączą się z ramą oparcia u góry.
Paged_Grzegorz_Gancarczyk_Sudoku_9820_family

Więcej na: www.pagedmeble.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przełamując konwenanse

Przełamując konwenanse

Warszawa | 4 lutego 2024

W tym wnętrzu arch. Oskar Firek umiejętnie zagrał polską młodą sztuką i designem