Są zwierciadłem domu. Architekci je pokochali!

Trudno sobie wyobrazić nowoczesny dom od wziętego architekta pozbawiony dużych i nowoczesnych okien. Wielu z projektantów uważa bowiem, że podobnie, jak oczy u człowieka, tak okna są zwierciadłem duszy, w tym przypadku domu. Poznajcie okna Fakro Innoview.

To, co za oknem jest niemal tak samo ważne, jak sam projekt wnętrza. Oba światy muszą się ze sobą komponować, uzupełniać i przenikać. Okna są więc swego rodzaju ramami, przez które wpuszczamy świat zewnętrzny do środka. Bez względu na to, czy będzie to zielona ściana lasu, widok na jezioro czy po prostu dom sąsiada, warto zadbać, by ramy niczym te okalające piękne obrazy miały właściwą formę.

Rolę niosących światło do wnętrza ram świetnie spełniają okna Fakro Innoview. Są nie tylko piękne, ale i zasilają dom w niezbędną energię, zwłaszcza zimą, gdy naturalnego światła słonecznego jest zdecydowanie mniej.

Im architekt zaprojektuje więcej okien od południa, tym bardziej docenimy to w krótkie zimowe dni, kiedy każdy promień słońca jest na wagę złota. Z ciepłego domu z przyjemnością podziwiać będziemy wykadrowany przez architekta za pomocą okien Fakro obraz najbliższego zimowego otoczenia. O to by obraz zamknięty był w odpowiednią ramę, projektant domu zadbać może korzystając z szerokiej gamy możliwości personalizacji okien Innoview.

Dziwi przesuwne Fakro zawsze otwierają się i zamykają z niespotykaną lekkością

Okna Fakro Innoview powstają z połączenia drewna i aluminium, co wpływa na ich wyjątkową trwałość. Drewno, ze względu na swoje zalety i właściwości, od wieków używane jest w budownictwie jako trwały oraz ekologiczny budulec. Nie można nie zwrócić też uwagi na wysoką termoizolacyjność materiału. Równie ważna jest sztywność konstrukcji, a przede wszystkim estetyka. Ta musi być zgodna właśnie nie tylko z wystrojem wnętrza, ale i komponować się z pejzażem na zewnątrz. Z oknami Innoview to nic trudnego.

Okna Fakro z czterech rodzajów drewna

W zależności od oczekiwanych parametrów można wybierać spośród aż czterech rodzajów drewna. Charakteryzujące się wysoką twardością szlachetne drewno dębowe, profile sosnowe o jasnym rysunku słojów i dobrej termoizolacyjności, „ciepłe” i trwałe ramy modrzewiowe lub egzotyczne drewno meranti o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne i unikatowym usłojeniu.

Profile okien Innoview dostępne są w dwóch wersjach: prostej Regular oraz łagodniejszej, uformowanej z lekkim nachyleniem Classic. Ramy mogą mieć wykończenie w odcieniu dopasowanym do tła ściany lub do drewnianych elementów wystroju, ale mogą też kontrastować z nimi, stanowiąc wyrazisty akcent wnętrza.

Kolor ram okiennych architekt może dopasować do swojej wizji wnętrza

Ważne jest jednak to, jak okna będą prezentowały się z zewnątrz. Zewnętrzna okładzina zapewnia drewnianym ramom ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, dzięki czemu stolarki nie trzeba poddawać renowacji. Bez wątpienia nadaje też nowoczesnego sznytu. Architekt sam może zdecydować o tym, jak okna będą się prezentowały na elewacji. Podstawowa kwestia to kolor. Do wyboru z ponad 215 z palety RAL oraz odcieni specjalnych. Ale liczy się również kształt profili aluminiowych: klasyczny Soft, nowoczesny Modern ze zlicowaną płaszczyzną skrzydła i ościeżnicy lub wersja Pure, gdzie rama stanowi pojedynczą płaszczyznę jak przy stałym szkleniu.

Klamki niczym biżuteria

Czymś, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę jest… biżuteria. Tak śmiało można nazwać klamkę, która niczym piękna brosza dekoruje całość okna. Prosta, zaokrąglona, o krawędziach kanciastych lub obłych, złota, srebrna, tytanowa czy biała – klamkę w oknach Innoview można dobrać pod kątem ergonomii i wyglądu.

Dobre okna muszą być energooszczędne, a w dużych przeszkleniach za parametry termiczne odpowiada przede wszystkim szklenie, dlatego dobór konstrukcji pakietu szybowego powinien być przemyślany.

W oknach Innoview dostępne są pakiety dwu- lub trzykomorowe, o współczynniku przenikania ciepła Ug wynoszącym odpowiednio 0,5 i 0,3 W/(m2K). Oba typy osadzane są w ramie za pomocą uszczelek, techniką suchego szklenia – bez silikonu. To dodatkowo podwyższa estetykę stolarki.

Zwłaszcza okna montowane w łazienkach musza być odporne na wilgoć

Projektując wnętrza nowoczesnych domów architekci pragną stworzyć wrażenie przenikania się poszczególnych stref domu i tarasów. Latem przestrzeń typu open space łącząca przyrodę świata zewnętrznego z piękną wizją wnętrza stworzoną przez architekta?

Wielkopowierzchniowe drzwi szerokie jak ekran w kinie

Nic prostszego. Dzięki wielkopowierzchniowym drzwiom przesuwnym HST Innoview tworzącym niewidoczną szklaną ścianę. Wrażenie przenikalności przestrzeni potęgowane jest przez niski próg drzwi. Ten w żaden sposób nie przeszkadza w komunikacji. Pomimo swoich gabarytów drzwi podnoszono-przesuwne HST są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Olbrzymie przeszklenia wpuszczają do wnętrza jeszcze więcej promieni słonecznych. Uwaga! Te mogą mieć szerokość nawet do 12 metrów.

W linii Innoview dostępne są również drzwi tarasowe HST-Sky. Pakiet szybowy w części nieotwieranej osadzony jest bezpośrednio w elementach ościeżnicy, co sprawia wrażenie, jakby dosłownie nic nie oddzielało nas od otoczenia.
Okna Fakro, choć są wyjątkowo szczelne, sprawiają wrażenie takie, jakby ich nie było. Zapraszają zieleń ogrodu do wnętrza
Dzięki najbardziej nowoczesnemu systemowi okuć posiadają właściwości antywłamaniowe w klasie RC2. Dodatkowo zastosowano unikalne rozwiązanie w postaci systemu Soft Close. W przypadku drzwi podnoszono-przesuwnych HST wyhamowuje ono ruch skrzydła w końcowej fazie pracy. Następnie delikatnie dociska je do ramy drzwi przesuwnych ograniczając do minimum ryzyko przytrzaśnięcia podczas zamykania drzwi. Te rozwiązania zapewniają w domu to, co najważniejsze – poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Jak dobrać okna Fakro do charakteru wnętrz?

W sypialni idealnie sprawdzi się drewno o delikatnym rysunku, wykończone bezbarwnym lub jasnym lakierem.

Łazienka, choć już od dawna jest nie tylko toaletą, ale i często bardziej eleganckim pokojem kąpielowym ma swoją specyfikę. Energooszczędne okna są jej nieodzownym elementem. Ułatwiają utrzymanie stałej temperatury, zapewniają najlepsze dzienne doświetlenie i umożliwiają szybkie przewietrzenie wnętrza. Ze względu na podwyższoną wilgotność, ważne jest wykończenie ram. Okna Innoview, dzięki nowoczesnym lakierom i olejom są trwałe i odporne na wilgoć.

Zresztą i w kuchni panuje okresowo podwyższona wilgotność. Okna muszą być na nią odporne. Powinny też być wygodne w obsłudze, żeby można je było łatwo otwierać i żeby nie kolidowały z kuchennym sprzętem.

Natomiast w pomieszczeniach najmłodszych domowników niezwykle ważne są także bezpieczeństwo oraz estetyka przyjazna dzieciom. Okna Innoview wyposażone są w okucia odpowiednie dla klasy bezpieczeństwa RC1. Można też doposażyć je w dodatkowe zabezpieczenia, podnosząc klasę do RC2.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: