Office jungle od polskiej marki 4Nature System

Warszawa | tekst sponsorowany

24 listopada 2020 | Design |

4Nature Smart Green to linia mebli biurowych z żywą roślinnością i automatycznym systemem nawadniania wsparta technologią IoT od 4Nature System.

Łączy żywą zieleń, funkcję mebla biurowego oraz inteligentne sterowanie przybliżając naturę człowiekowi w jego miejscu pracy. Modułowa konstrukcja mebli umożliwia szeroki zakres konfiguracji oraz wprowadzania zmian, co na etapie projektowania i użytkowania przypomina budowanie z klocków lego. Całość zaprojektowano w duchu less-waste ze szczególną uwagą na dobór materiałów i możliwości ponownego wykorzystania w cyklu życia produktu.

4Nature System to polska firma prop-tech, która od wielu lat rozwija ideę biophilic design w biurach. Oferuje produkty z zielenią umożliwiając architektom i firmom tworzenie zdrowych, i bezpiecznych biur. Bryły najnowszej linii mebli 4Nature Smart Green z wbudowanym ogrodem wertykalnym zostały zaprojektowane wspólnie ze Studiem 1:1 – interdyscyplinarnym zespołem z 30-letnim doświadczeniem w projektowaniu. Projektanci czerpią inspiracje z ergonomii przestrzeni użytkowej, zrównoważonego wzornictwa oraz projektowania z myślą o człowieku. W efekcie powstał system modułowych elementów, które można zestawiać w różnych konfiguracjach i uzyskiwać wielofunkcyjne rozwiązania: regały przyścienne, wolnostojące, wygradzające stanowiska pracy czy miejsca spotkań.  Cztery warianty ram konstrukcyjnych opracowano tak, by elementy wyposażenia takie jak półki, moduły roślinne, panele akustyczne i stalowe, można było zastosować we wszystkich rodzajach ram wymiennie. Całość zarządzana jest przez dedykowaną aplikację z czujnikami monitorującymi parametry środowiska wewnętrznego.

Prace B+R, w tym badania wpływu roślinności na pracowników biurowych oraz zaprojektowanie nowej linii mebli odbyło się w ramach projektu badawczo-rozwojowego „Innowacyjny system mebli do przestrzeni komercyjnych z wbudowanym systemem ogrodu wertykalnego”. Projekt jest współfinansowany przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Więcej na: www.4naturesystem.com