Odkurza i łatwo się prowadzi

| TWO

26 marca 2012 | Rzeczy

Odkurzacze brytyjskiej marki Dyson są trochę jak samochody. Intrygują niezwykłym wyglądem, ale równie ważne jest to, co kryją „pod maską” i jak się prowadzą.

Odkurzacze brytyjskiej marki Dyson są trochę jak samochody. Intrygują niezwykłym wyglądem, ale równie ważne jest to, co kryją „pod maską” i jak się prowadzą.

DC37 jest pierwszym cylindrycznym odkurzaczem marki Dyson, w którym zastosowano technologię Ball dającą możliwość stabilnych, precyzyjnych manewrów oraz docierania do wszystkich zakamarków domu. – Zespół naszych inżynierów stale stawia czoła nowym wyzwaniom. Nasz pierwszy Dyson Ball postawił ich przed nami co najmniej kilka, m.in. umieszczenie ponad 100 komponentów tylko w kuli, skompresowanie korytarzy powietrznych, ukrycie silnika i kabli oraz stworzenie nowego mechanizmu sterującego. Postawiliśmy na miniaturyzację naszych technologii i w efekcie stworzyliśmy najbardziej sterowny odkurzacz cylindryczny – mówi właściciel firmy James Dyson.

Cylindryczne odkurzacze bywają trudne do prowadzenia. Nie są stabilne i mają problemy ze zwrotnością, dlatego bardzo często przewracają się na zakrętach i zahaczają o meble. Umocowany na gładkiej kuli o osiowym łożysku DC37 ma niższy środek ciężkości, dlatego łatwiej nim sterować, nie zaczepiając o kanty i nie tracąc sterowności na dywanach o długim włosiu. Odkurzacz jest wyposażony w unikalny centralny system sterowania; w omijaniu sof i bezkolizyjnym pokonywaniu ostrych zakrętów pomaga mu przegubowe podwozie i centralnie umiejscowiony punkt obrotowy. Dodatkowo technologia Dyson Radial Root Cyclone wyłapuje więcej mikroskopijnych cząsteczek niż jakikolwiek inny odkurzacz cyklonowy.

Dyson to brytyjska firma założona w 1992 roku przez Sir Jamesa Dysona. Zajmuje się rozwojem innowacyjnych technologii, na bazie których tworzy odkurzacze, suszarki do rąk, bezłopatkowe wentylatory i grzejniki. Dyson zatrudnia ponad 3 100 pracowników na całym świecie. Tylko w 2010 roku firma przeznaczyła 45 mln funtów na badania i rozwój, dzięki czemu jest uznawana za najbardziej innowacyjną firmę w Wielkiej Brytanii.

DC37 kosztuje 2199-2699 zł.

Więcej: www.dyson.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Elektryczny samochód Dysona. Marka słynnego wynalazcy i milionera odkrywa sekrety niedoszłego „pogromcy Tesli”

N526 od Dyson

Londyn | 7 czerwca 2020

Marka odkrywa sekrety niedoszłego „pogromcy Tesli”