Oaza harmonii

Współczesna architektura wnętrz to sztuka, która wykracza daleko poza zwykłe aranżowanie przestrzeni. To tworzenie atmosfery, która odzwierciedla styl życia, osobowość i duszę domowników. W najnowszym projekcie pracowni Hanna Pietras Architects ta filozofia została doskonale uchwycona – harmonijna przestrzeń emanuje ciepłem i elegancją.

W aranżacji 500-metrowej przestrzeni architektki Hanna Pietras i Julia Pałuba postawiły na zastosowanie naturalnych materiałów. Drewno, główny bohater tej historii, pełni rolę zarówno budulca, jak i dekoracji. Misternie wykonane detale obecne w każdym zakątku domu podkreślają jego wyjątkowy charakter i ekologiczne podejście do projektowania, zapewniając mieszkańcom poczucie spokoju i bliskości z naturą.

Paleta ciepłych barw ziemi, delikatnych beżów i stonowanych brązów tworzy atmosferę komfortu i spokoju.

– To miejsce, gdzie każdy element został starannie przemyślany, aby stworzyć oazę harmonii w chaosie codziennego życia – mówi architektka Hanna Pietras.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Światło i wygoda

Naturalne światło odgrywa kluczową rolę w tym projekcie. Duże przeszklenia zacierają granice między domem a ogrodem, zapraszając naturę do środka. Otwarta przestrzeń salonu z kominkiem, zgodnie z życzeniem właścicieli, sprzyja relaksowi i spotkaniom towarzyskim.

– Naturalne materiały, jasne kolory, różne faktury, mocniejsze akcenty dekoracyjne nadały tej przestrzeni dynamiki – dodaje architektka.

Kuchnia, będąca sercem domu, łączy funkcjonalność z elegancją. Wyspa kuchenna, autorski pomysł architektek, jest zarówno miejscem do gotowania, jak i spożywania posiłków. Jasne wnętrze z płytkami z trawertynu idealnie współgra z drewnianymi elementami, tworząc spójną całość. Możliwość zamknięcia kuchni przeszklonymi drzwiami zapewnia wygodę gościom w jadalni, która znajduje się tuż obok.

Hanna Pietras Architects

Strefa rodzinna

Piętro domu to prywatna enklawa rodziny, z wyjątkiem otwartego korytarza ze stołem bilardowym, który jest ulubioną rozrywką mieszkańców. Pokój rodziców jest stylistyczną kontynuacją parteru, natomiast pokoje dzieci urządzono zgodnie z ich indywidualnymi upodobaniami.

– Drewno jest obecne w każdej sypialni, ale paletę kolorów dostosowano do potrzeb najmłodszych mieszkańców – wyjaśnia Hanna Pietras.

W łazienkach drewna jest mniej, na korzyść naturalnego kamienia. Jego ponadczasowa estetyka i trwałość gwarantują funkcjonalność na wiele lat, a faktura i kolorystyka nadają łazience wyjątkowy, organiczny wygląd z nutą elegancji.

Tworzę ludziom tło do życia

Hanna Pietras Architects

Pracownia Hanna Pietras Architects to powstała w 2012 roku, w Łodzi, butikowa pracownia architektury luksusowych wnętrz prywatnych oraz komercyjnych. W procesie twórczym Hanna Pietras kieruje się przekonaniem, że piękno i harmonia wymykają się skończonym definicjom, sztywnym ramom i ustalonym schematom. Lubi eksperymentować z kolorem i formą, przełamywać konwencje, łączyć style, inspirować się trendami, ale nie ulegać im. Projektuj wnętrza, które rezonują z energią ich właścicieli i pozwalają im czuć się w nich swobodnie. 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jak ze snów

Jak ze snów

Warszawa | 1 czerwca 2024

Oto projekty pokoi dziecięcych, które wyznaczają nowe standardy!