Nowoczesna naturalność

Wielkie dzieła potrzebują czasu. Nie dziwi zatem, że aranżacja 500-metrowego domu w Wielkopolsce zajęła aż trzy lata, podczas których projektantka Joanna Sztorch-Wysocka, prowadząca pracownię inDe Projekt, spędziła setki godzin przy komputerze i na budowie.

Do jej zadań należała aranżacja wnętrza domu wraz z częścią garażową. Sama bryła została zaprojektowana przez inną pracownię.

– Rozpoczęliśmy współpracę z właścicielami, gdy powstawały ściany konstrukcyjne parteru – wspomina projektantka. – Oni sami byli bardzo zaangażowani w proces budowy i otwarci na różne pomysły.

Rozpoczęcie współpracy na tak wczesnym etapie sprawiło, że po zakończeniu budowy, wystarczyło wprowadzić zaledwie kilka drobnych korekt do zastanego układu i można było przystąpić do tworzenia aranżacji. Całość pozostawiono w otwartej konwencji, w której poszczególne strefy wydziela układ umeblowania oraz wybór materiałów.

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

– Współpracę rozpoczęliśmy od rozmowy o domu w stylu klasycznym, trochę nawet glamour, ale z czasem klienci przekonali się do nowocześniejszych propozycji – zauważa Joanna Sztorch-Wysocka.

Ponieważ dom znajduje się blisko jeziora i lasu, w wystroju nawiązano do otaczającej go przyrody za pomocą wykorzystanych materiałów – drewna, kamienia, podświetlanego onyksu w błękitnym odcieniu, mozaiki z otoczaków czy mchu na ścianie w łazience. W wystroju znalazła również odbicie podróżnicza pasja właścicieli. A to, za sprawią żeglarskich akcentów w łazience dzieci oraz róży wiatrów na suficie, pokazującej rzeczywiste usytuowanie domu w stosunku do stron świata.

– Często w naszych projektach stawiamy na tekstury i materiały, a nie intensywne kolory. Przez to wnętrze można odczuć bardziej sensorycznie – podkreśla twórczyni wnętrza.

Większość elementów umeblowania została wykonana na zamówienie. – Przy okazji tego projektu postawiliśmy na wiele nowości, wcześniej przez nas nie testowanych, na szczęście wszystkie się sprawdziły – dodaje projektantka.

Ważną kwestią w tak rozległej, otwartej przestrzeni było również zadbanie o odpowiednią akustykę. Szczególnie dobrze widać to na przykładzie gabinetu, w którym odpowiednią jakość dźwięku zapewniają zasłony – dodające przy okazji charakteru całej przestrzeni. Warto tu również zwrócić uwagę na ekran projektora ukryty za listwą projektora oraz unikatowe nogi biurka, które powstały na specjalne życzenie klientów.

Joanna Sztorch-Wysocka to założycielka pracowni inDe Projekt. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej, stypendystka programu Socrates Erasmus – Vitus Bering w Horsens, w Danii. Od 2020 członkini Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zielono mi!

Zielono mi!

Dilbeek | 2 kwietnia 2024

Niezwykła metamorfoza domu z ubiegłego wieku od Madam Architectuur

Dom z kilku domków

Dom z kilku domków

Poznań | 28 marca 2024

Leśny dom projektu PL.architekci składa się z kilku funkcjonalnych modułów

Bukolika nad Narwią

Bukolika nad Narwią

Różan | 18 listopada 2023

Dom nad rzeką projektu Jagny Bielowickiej oczarowuje nie tylko widokami

W harmonii z naturą

W harmonii z naturą

Warszawa | 12 października 2023

Oto dom, który zaprojektowali Oliwer Rasztawicki i Marta Napiórkowska

Ten dom gra w zielone

Ten dom gra w zielone

Konstancin-Jeziorna | 6 października 2023

Daje mnóstwo komfortu! To dom w Konstancinie-Jeziornie projektu BDR Architekci