Nowe oblicze Stacji Mercedes

Tegoroczny, odmieniony, letni pawilon miejski Mercedesa na stołecznym Powiślu zaprasza jak zawsze na koncerty, warsztaty, letnie kino, a także po prostu na testy najnowszych modeli samochodów.

Za projekt odpowiada warszawska pracownia WWAA w składzie: Marcin Mostafa, Natalia Paszkowska i Agnieszka Dąbek. Teren, na którym jeszcze kiedyś znajdował się kompleks osiedlowych garaży, od trzech lat zmienia się w przestrzeń integrującą wielbicieli motoryzacji.

Używany w poprzednich dwóch edycjach drewniany stelaż wykorzystano do zbudowania tegorocznego. Pokrycie przemysłową perforowaną blachą to nawiązanie do zburzonych garaży. Zmieniono jednak koncepcję pawilonu – w nocy staje się zamkniętą bryłą, natomiast w dzień – dzięki systemowi ruchomych paneli – staje się otwartą przestrzenią. Szklane moduły na dachu to świetliki w kształcie kostek, które zapewniają nastrój. Salon miejski to nie tylko miejsce ekspozycji najnowszych samochodów marki Mercedez-Benz, gdzie można wybrać się na jazdy testowe lub zapytać o radę mobilnego sprzedawcę. To również wydarzenia towarzyszące -koncerty, warsztaty, kino letnie czy kolacja w świetnej restauracji.

Stacja Mercedes znajduje się na rogu ulicy Kruczkowskiego i alei 3 Maja w Warszawie. Kto jeszcze nie zdążył wpaść w odwiedziny, dzisiaj ma ostatnią szansę.

Więcej na: www.facebook.com/StacjaMercedes, www.stacjamercedes, www.wwaa.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zorza i smaki z całego świata

Zorza

Warszawa | 14 marca 2016

Nowe bistro na mapie stolicy.

Kochanie, zróbmy to jeszcze raz!

Porsche Carrera

Bielsko-Biała | 9 czerwca 2015

Porsche Carrera 4 GTS, w którym wszystkie zmysły wariują.

Mercedes C200. Spokojny wariat

Spokojny wariat

Bielsko-Biała | 7 marca 2015

Mercedes C200. Bezpieczne i dostojne auto. Ale też mały wariat!

Architektoniczna reprezentacja Polski [zdjęcia]

Polskie perły

Barcelona | 11 lutego 2015

Polska architektura nominowana do nagrody Miesa van der Rohe.

Le Monde – ?wiatowa premiera Noti

Włoch dla Noti

POZNAŃ | 14 lutego 2014

Noti współpracuje z zagranicznym projektanem.