Nowe królestwo Lego [wideo]

Billund | marcin mońka

5 października 2014 | Architektura | Design | Rzeczy |

Sześć kamieni węgielnych w kształcie klocków Lego wmurowano w miejscu, gdzie już za dwa lata będzie można korzystać z niezwykłego centrum doświadczeń – Lego House.

Już dziś jesteśmy niemal pewni, że będzie to kolejna pożądana i oblegana  przez turystów atrakcja, nie tylko zresztą dla najmłodszych wycieczkowiczów.

Duński koncern, który od pewnego czasu przeżywa renesans, zdecydował się na budowę centrum, w którym jak w soczewce będzie można zobaczyć czym słynny producent był, jest i czym najprawdopodobniej będzie.

Nie od dziś wiemy, że Lego obecnie daleko wykracza poza jedynie produkcję klocków. Duńczycy już od dawna przekonują, że ich firma to tak naprawdę cały system usług i doświadczeń. Dlatego też decyzja o tym, by zbudować nowe centrum dla użytkowników i fascynatów klocków Lego zapadła szybko. Szefowie firmy zapewniają, że nowe centrum jest rozwinięciem idei centrum doświadczeń Lego. Obiekt powstanie w Billund, czyli „rodzinnym mieście” firmy.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia  Bjarke Ingels Group. Dziś wiemy, że nowe centrum będzie liczyć 12 tys. m kw., a cała bryła oczywiście nawiązuje do klocków Lego. Wewnętrzne przestrzenie zostaną podzielone na różne strefy zabaw i doświadczeń, pojawią się również przestrzenie wystawiennicze i edukacyjne, a także społeczne jak np. kawiarnia. – Lego House zaprezentuje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość idei naszej marki. Jestem przekonany, że będzie to fantastyczne miejsce, gdzie fani Lego w każdym wieku a także ich rodziny i przyjaciele będą mogli korzystać z unikatowych doświadczeń Lego. Wierzymy również, że promowane przez markę innowacyjne myślenie pobudza kreatywność i uczenie się wśród dzieci, a Logo House stanie się jednym z  filarów naszej ścieżki edukacyjnej – przyznaje Kjeld Kirk Kristiansen, właściciel Lego.

Całość ma być gotowa w 2016 roku. Więcej: www.lego.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Chciałam być papieżem

Chciałam być papieżem

Warszawa | 26 grudnia 2021

Rozmawiamy z Olą Mirecką, projektantką klocków Lego i jurorką „Lego Masters”

Piękna ściana. O trendach w wystroju wnętrz rozmawiamy z twórcami marki Kalithea

Piękna ściana

Leszno | 15 lutego 2021

O trendach w wystroju wnętrz rozmawiamy z twórcami marki Kalithea

Bjarke Ingels przekształcił prom w pływającą rezydencję

Morskie życie

Kopenhaga | 29 grudnia 2020

Piękny dom rodzinny z widokiem na zabytkowy port

Skandynawski mariaż dla zabawy. IKEA i LEGO połączyły siły

mariaż dla zabawy

Warszawa | 28 sierpnia 2020

IKEA oraz LEGO połączyły siły tworząc wspólną kolekcję

Meble dla wsp??czesnych nomad?w

Meble 3+ dla nomadów

Kolonia | 3 lutego 2014

Studio Zięty użyło nowej technologii do stworzenia innowacyjnego warsztatu.