Nowa kolekcja ParelParel w hołdzie feministycznej ikonie, artystce Georgii O’Keeffe

Sztuka i kobieca energia już nie raz inspirowały projektantki biżuteryjnej marki ParelParel. Ich muzami były m.in. hollywoodzka skandalistka Mae West, czy botaniczno-surrealistyczna twórczość francuskiej artystki Claude Lalanne. Najnowsza kolekcja czerpie inspirację z życia i twórczości ikony amerykańskiej sztuki – artystki Georgii O’Keeffe.

Amerykańska malarka Georgia O’Keeffe (ur. 1887, zm. 1986) była wolnym duchem oraz wzorem do naśladowania dla wielu kobiet swoich czasów. Prace artystki stały się jednym z pierwszych kultowych obrazów ruchu sztuki feministycznej. Jej tematem były głównie kwiaty, skały, muszle, kości zwierząt i krajobrazy. Jej romantyczne i kobiece dzieła, jak i postępowe poglądy na życie zainspirowały markę do złożenia hołdu twórczości tej kultowej artystki.

Nowa kolekcja ParelParel składa się kwiatowych zawieszek, kolczyków i bransoletek rzeźbionych ręcznie w wosku, a następnie odlewanych w kruszcu przy użyciu rzadkiej metody woskowania traconego. Kreacje marki tradycyjnie stanowią połączenie naturalnych i wysokiej jakości materiałów z unikalnym kunsztem, leżącym u podstaw każdej kolekcji.

Więcej na: www.parelparel.com

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

25-lecie Macieja Zienia

25-lecie Macieja Zienia

Warszawa | 19 grudnia 2023

Partnerem jubileuszu i towarzyszącego mu niezwykłego pokazu mody był Tubądzin

Skandalistka Mary Quant

Skandalistka Mary Quant

Londyn | 26 marca 2023

Historia brytyjskiej projektantki, która szokowała krótkimi spódniczkami