Nokia Oro powlekana złotem

| TWO

16 czerwca 2011 | Rzeczy

Nokia długo lekceważyła konkurentów stawiających na produkcję i sprzedaż smartfonów, przez co straciła ogromny rynek, a prezes fińskiej firmy stanowisko. Teraz Nokia nadrabia stracony czas.

Nokia długo lekceważyła konkurentów stawiających na produkcję i sprzedaż smartfonów, przez co straciła ogromny rynek, a prezes fińskiej firmy stanowisko. Teraz Nokia nadrabia stracony czas.

Dotykowy smartfon klasy premium – Nokia Oro – pojawi się w polskich sklepach w drugiej połowie lipca 2011 roku. Jest to limitowany model, którego elementy obudowy powlekane są 18-karatowym złotem, tylna cześć obudowy wykonana jest ze skóry, a w przycisku menu znajduje się kryształ szafiru. Smartfon ten wyposażono ponadto w aparat fotograficzny 8Mpix. z możliwością nagrywania filmów HD i wyświetlacz AMOLED o przekątnej 3,5 cala pokryty wzmocnionym szkłem, dzięki czemu urządzenie jest trwałe, niezwykle eleganckie i pełne charakteru.

– Nokia Oro to w każdym calu – od opakowania po funkcje – wspaniałe w dotyku i przyjemne w użyciu urządzenie – powiedział Alessandro Lamanna, wiceprezes ds. marketingu firmy Nokia. – Nokia Oro stanowi wyjątkowe połączenie precyzyjnego wykonania oraz starannie dobranych, ekskluzywnych materiałów. Zaprojektowany został
z wyraźną dbałością o szczegóły – stąd złote detale, szafirowy klawisz menu czy ręcznie powlekany skórą tył obudowy.

W komplecie z Nokia Oro znajduje się także nagradzany zestaw słuchawkowy Bluetooth – Nokia J w specjalnej wersji z obudową w całości pokrytą 18-karatowym złotem. Nokia J wyposażona jest m.in. w funkcję „Always Ready” opracowaną przez firmę Nokia. Dzięki niej wystarczy wyjąć zestaw ze specjalnego uchwytu, aby zacząć rozmawiać po nadejściu połączenia. Bateria Nokia J działa nawet do 3 miesięcy w trybie stand-by.

Smartfon Nokia działa na najnowszej aktualizacji oprogramowania Symbian Anna. Wersja ta oferuje sprawniejsze funkcje wprowadzania tekstu, udoskonalone Ovi Mapy i lepszą przeglądarkę internetową.
Nokia Oro ma kosztować ponad 3 tys. zł. Więcej: www.nokia.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Już jest Mudita Pure. Polski telefon bez Facebooka, Instagrama i maili. Bez internetu!

Mudita Pure

Warszawa | 10 września 2020

Mudita Pure. Polski telefon bez Facebooka i Instagrama. Bez internetu!

Nokia Garage. Wyjątkowa przestrzeń do pracy twórczej

Garaż pomysłów

wrocław | 25 lipca 2019

Nokia Garage - wyjątkowa przestrzeń do pracy twórczej.