Namiastka babcinego Sopotu w mieszkaniu na Żoliborzu

– Meble i różne drobiazgi znajduję głównie na ryneczku w Sopocie i na Przymorzu, resztę wygrzebuje w internecie. Warunkiem zakupu jest okazyjna cena – mówi Julia Mirny. Graficzka, ilustratorka i wielbicielka vintage zaprosiła nas do swojego żoliborskiego mieszkania.

– Odkąd pamiętam nie lubiłam za bardzo nowych rzeczy, nowego dizajnu. Zawsze inspirowałam się „starociami”. Kocham stare samochody z lat 70.-90., architekturę modernistyczną przedwojnia, meble mid-century, stare zdjęcia i gazety. W twórczości wykorzystuję stare fotografie rodzinne oraz znaleziska z Polony. Wychowałam się w domu w Sopocie, w którym mieszkali też dziadkowie – mieli piękny, duży salon, a w nim meble z lat 30., 60., 70., pokaźną kolekcja palem, juk, agaw i gigantycznych kaktusów. Na ścianach w salonie wisiały talerze z różnych stron świata, a w kuchni królowała rodzima produkcja z Włocławka, Ćmielowa i Koła. Dziadek jako inżynier na statkach opływał cały świat i przywoził z każdej podróży jakiś pokaźny mebel i całe mnóstwo bibelotów. Babcia wszystko łączyła w całość i świetnie jej to wychodziło. Namiastkę babcinego Sopotu przenoszę do siebie na Żoliborz.

***
Materiał powstał w ramach cyklu „Co masz w środku” projektu Patyna – platformy zrzeszającej miłośników przedmiotów vintage. Oprócz oferowania starannie wyselekcjonowanych przedmiotów, Patyna popularyzuje ideę wykorzystywania vintage we wnętrzach. W cyklu “Co masz w środku” prezentowane są sylwetki oraz mieszkania miłośników designu. Pierwsza odsłona dokumentuje wizytę w pełnym skarbów żoliborskim mieszkaniu ilustratorki i graficzki Julii Mirny.

Więcej na: www.patyna.pl

DSCF4397

DSCF6320_f

dscf4341-1

dscf4334-2

dscf4323-1

Powiązane artykuły:

Dwadzieścia filmów z najlepszymi wnętrzami vintage

Filmowe inspiracje

| 17 stycznia 2021

Dwadzieścia filmów z najlepszymi wnętrzami vintage. Polecamy nasze ulubione!

Fotel Tulipan, jeden z najpiękniejszych projektów okresu PRL, wreszcie dostępny

Tulipan

Radomsko | 25 marca 2020

Marzenie Teresy Kruszewskiej w końcu się spełniło

Design ożywiony

Design ożywiony

Warszawa | 1 sierpnia 2017

Patyna i Grupa Warszawa wprowadzają design do przestrzeni publicznej.

Vintage na skraju lasu

Vintage wypoczynek


Chociwle | 24 stycznia 2017

Wysmakowane wnętrza zaglądają również do „polski powiatowej”.