Pochwała mobilności

Jak odmienić wynajmowaną przestrzeń bez trwałej ingerencji w jej strukturę? Mobilne systemy mebli studia Burr zdają się być rozwiązaniem idealnym!

Metamorfozy mieszkań stanowią jeden z naszych ulubionych tematów. Nie da się jednak ukryć, że chyba każdy z nas zmierzył się kiedyś z problemem niemożliwości ingerencji w wynajmowaną przestrzeń. A gdyby istniało rozwiązanie, które pozwoliłoby dostosować wnętrze do swoich potrzeb bez konsekwencji? Madryckie studio Burr przekonuje, że wszystko jest możliwe.

W swoim rodzinnym mieście architekci przygotowali pokazowy przykład transformacji mieszkania, które wcześniej pełniło funkcję przestronnego biura.

Wykorzystując atuty otwartej przestrzeni projektanci zdecydowali się nie ingerować w samą strukturę lokalu. Po odświeżeniu sufitu, ścian i podłogi tak, aby tworzyły prostą jasną bazę, poszczególne strefy wydzielają zaprojektowane przez nich mobilne systemy mebli NN06.

W strefie dziennej, za pomocą metalowego regału w kształcie litery T, który zawisł na ścianach nośnych, wyznaczono granicę pomiędzy jadalnią a salonem. Gdzie indziej wykonane ze sklejki platformy inspirowane matami tatami definiują obszar sypialni oraz strefę relaksu.

Co istotne, wszystkie zaproponowane przez studio elementy można z łatwością zdemontować i poddać modyfikacjom. Dzięki temu z powodzeniem będą mogły towarzyszyć mieszkańcom również w kolejnym miejscu zamieszkania.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kolorowe życie w Madrycie

Kolorowe życie w Madrycie

Madryt | 17 października 2023

Kluczowym materiałem w projojekcie Studio Sierra + Delahiguera są płytki Zellige

Domowa galeria sztuki

Domowa galeria sztuki

Santiago | 28 stycznia 2023

Zaglądamy do spektakularnego apartamentu w bogatej dzielnicy stolicy Chile

Siła detalu

Siła detalu

Radom | 23 stycznia 2023

Mieszkanie w 100-letniej kamienicy przeszło pełną koloru transformację

W starym spichlerzu

W starym spichlerzu

Wrocław | 20 grudnia 2022

Dwupoziomowy apartament w starym spichlerzu przeszedł gruntowną przemianę