Mo-tel House. To nie jest kolejna nudna renowacja!

Renowacja zabytkowych wnętrz nie musi iść w kierunku klasyki i powściągliwości. Doskonałym przykładem jest Mo-tel House, mieszkanie na parterze wiktoriańskiej kamienicy, które zachwyca głębią i intensywnością kolorów.

Londyńskie studio Office S&M podczas przemiany mieszkania w Islington skupiło się na wykorzystaniu jasnych, pełnych energii barw oraz materiałów z recyklingu. Z inspiracją przyszła właścicielka nieruchomości – założycielka internetowej wypożyczalni odzieży Onloan promującej powtórne wykorzystanie ubrań. W efekcie, blaty w łazience wykonano z przetopionych kartonów po mleku i desek do krojenia. Kuchenne lastryko powstało z resztek marmuru, a wiszące ponad nimi ceramiczne lampy zrobiono z pokruszonych cegieł.

– Mo-tel House postawił przed nami wyzwanie, by recykling potraktować jako inspirację do poszukiwania nowatorskich rozwiązań i potencjału w materiałach, o których w innym przypadku w ogóle byśmy nie pomyśleli – wspomina Catrina Stewart, założycielka pracowni Office S&M.

Remont 55-metrowego mieszkania obejmował m.in. usunięcie wewnętrznej ściany działowej co pozwoliło zmienić układ funkcjonalny, ale również wypełnić wnętrze światłem. Kuchnia została przeniesiona na przód budynku, natomiast część jadalna i wypoczynkowa zostały ulokowane z tyłu. Zmiany objęły również zagospodarowanie dwóch łazienek tak, by w mieszkaniu znalazły się zarówno prysznic jak i wanna.

Większość mebli zaprojektowano na zamówienie, z myślą by spełniały wiele funkcji jednocześnie. Wszystkie elementy pokryły zaś kontrastujące ze sobą barwy, dodające wnętrzu niezwykłej energii, ale również wizualnie je powiększające.

Więcej na: www.officesandm.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W starym spichlerzu

W starym spichlerzu

Wrocław | 20 grudnia 2022

Dwupoziomowy apartament w starym spichlerzu przeszedł gruntowną przemianę

Małe przyjemności

Małe przyjemności

Londyn | 13 grudnia 2022

Zabawna metamorfoza mieszkania w wiktoriańskim domu to apoteoza przyjemności

Zwrócony urok

Zwrócony urok

Ołomuniec | 5 listopada 2022

Tak powinna wyglądać renowacja! Czeska modernistyczna willa znów zachwyca

Idealne dopasowanie

Idealne dopasowanie

Londyn | 18 sierpnia 2022

Zaglądamy do Buckle Street Studios od pracowni Grzywiński+Pons