Młodzi. Niezależni. W sieci

Produkty czterech projektantów: artystyczne lampy Jana Garncarka, harmonijne i ekologiczne meble i dodatki do wnętrz marki Nurt, kompaktowe produkty modułowe kolektywu Metis oraz wykonane ze szlachetnych materiałów oświetlenie od duetu Lexavala – inaugurują projekt prezentacji i sprzedaży młodych polskich twórców na yestersen – platformie e-commerce specjalizujące się w sprzedaży designu XX wieku oraz antyków.

– Wiemy, że choć nasi klienci trafiają do nas po wystrój vintage, to we wnętrzach łączą je ze współczesnym wzornictwem. Polacy coraz bardziej doceniają ponadczasowy design najwyższej jakości, dotarcie do takich przedmiotów pozostaje problematyczne. Wprowadzając wzory najlepszych niezależnych projektantów młodego pokolenia, rozwiązujemy ten problem, wspierając jednocześnie niezależny design – mówi Karol Misztal, założyciel i CEO yestersen.

Są to unikalne – powstające w krótkich seriach – projekty Jana Garncarka, a także wykonane ze szlachetnych materiałów i wyróżniające się minimalistyczną estetyką oświetlenie marki Lexavala. Wkrótce dostępne będą także ponadczasowe meble i dodatki od Nurt projektu Mai Ganszyniec oraz sygnowane przez Metis półki modułowe i dodatki łączące modernizm z minimalizmem.
Staranna selekcja z naciskiem na jakość

Oprócz spójności z estetyką vintage, której od lat hołduje yestersen, produkty nowych marek cechuje również nieprzeciętna jakość: użytych materiałów, wykonania i samych wzorów. Ich twórcy pracują na najlepszych, często lokalnych surowcach, wykorzystując rzemieślnicze techniki produkcji takie jak intarsja i drykowanie.

– Nasza filozofia tworzenia mebli dla wielu pokoleń, trochę poza stylem i opartych na ponadczasowych rozwiązaniach, wpisuje się w towarzystwo dostępnych w ofercie yestersen meblowych klasyków. Zainteresowanie nowymi i ciekawymi produktami to kolejny dowód na to, jak bardzo zmienia się polski odbiorca oraz jak poszerzają się jego potrzeby – mówi Maja Ganszyniec, projektantka i współautorka marki Nurt.

– Współpraca z yestersen pozwala nam dotrzeć do znacznie szerszego grona odbiorców zainteresowanych wyjątkowym designem. Nieocenione jest dla nas wsparcie w produkcji sesji zdjęciowych i innych materiałów promocyjnych, dzięki czemu możemy poświęcić się pracy nad kolejnymi projektami – mówi Paweł Zajiczek z Lexavala.

• Jan Garncarek – absolwent Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, kształcił się również na włoskiej Politecnico di Milano. Doświadczenie zdobywał w pracy dla Towarzystwa Projektowego, po czym otworzył własną pracownię projektowo-produkcyjną. Jego lampy wyróżnia artystyczny projekt – balansują między rzeźbą a produktem, wykonywane są ręcznie i w małych seriach. Powstają w warszawskiej pracowni artysty, a każdy egzemplarz opatrzony jest sygnaturą i posiada certyfikat. W 2017 roku razem z Eweliną Mąkosą założyli własną pracownię.

• Lexavala – marka produkująca oświetlenie, której wizytówką są kolekcje lamp lekkich w formie, wykonanych ze szlachetnych materiałów i z dbałością o każdy szczegół. Autorami projektów sygnowanych przez Lexavala jest duet utalentowanych twórców – Paweł Zajiczek i Jakub Szkaradek. yestersen jest wyłącznym internetowym dystrybutorem produktów marki.

• Metis – kolektyw twórców kompaktowych mebli i dodatków łączących modernizm z minimalizmem. Produkty sygnowane przez Metis przypadną do gustu osobom ceniącym życie w dobrze zorganizowanej przestrzeni. Ich pierwszym produktem jest półka modułowa Wing.

• Nurt – marka jest owocem współpracy utalentowanej projektantki Mai Ganszyniec i mistrza rzemiosła Bogusława Lisa. Produkowane przez nich meble i dodatki do wnętrz wyróżnia przemyślana konstrukcja oraz niezwykle trwałe techniki wytwarzania. Dzięki wykorzystaniu zapomnianych dziś materiałów produkty Nurt są ponadczasowe i nadają wyjątkowy charakter każdemu wnętrzu.

Do końca roku do yestersen dołączy kilkudziesięciu obiecujących twórców z Polski i innych krajów Europy.

Więcej na: www.yestersen.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Projekt spod strzechy

Projekt spod strzechy

Szczecin | 24 sierpnia 2023

Apartamenty w gospodarstwie agroturystycznym od studia Loft Kolasiński

Krajobraz domowy

Krajobraz domowy

Paryż | 15 lutego 2023

Francuski projektant nawiązuje dialog między naturą, a domowym wnętrzem