Miodowy apartament z ulami

Są pracowite, ale i bardzo pożyteczne. Również mieszkaniec tego niesamowitego apartamentu w Monachium żyje trochę jak pszczoła. Czy w związku z tym, jego mieszkanie przypomina nieco ul? Autorem mieszkania Honey Suite jest architekt Gisbert Pöppler.

Właściciel tego apartamentu wpada do niego i wypada. Jest bardzo pracowity, ale  nie jest to jego główny dom. Niemniej jednak – a może właśnie z tego powodu – ważne jest dla niego, że w Monachium czeka na niego coś więcej niż tylko pragmatycznie zaprojektowany drugi dom. Przestrzeń będąca jedynie użyteczną alternatywą dla hotelowego pokoju.

Architekt Gisbert Pöppler chciał stworzyć coś co będzie przyciągało – niczym łąka pszczoły – właściciela do jego domu w Monachium. Jak pomyślał, tak zrobił. Wnętrze nie jest jednak wcale tak kolorowe, jak kwietne pola.

To celowy zabieg architekta. Pozostał powściągliwy w zastosowanej kolorystyce. Tkaniny w naturalnych odcieniach w połączeniu z drewnem dębowym korespondują ze stonowanymi, połyskującymi metalicznymi kolorami ścian od Ressource.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

– Chodziło o stworzenie miejsca emocjonalnego i odosobnienie. Czegoś dla nowoczesnego nomada. To wyjątkowy człowiek. Na tarasie na dachu miejski pszczelarz hoduje pszczoły i cieszy się niezakłóconym widokiem na wielkie miasto – informuje pracownia Gisberta Pöpplera.

Przestrzeń mieszkalna miała także odzwierciedlać otwartość i hojność swojego właściciela. Jest ona pogodna i powoduje uczucie odprężenia. Prawdziwą świątynią relaksu jest zresztą sypialnia. Architekt Gisbert Pöppler zadbał o nastrój miejsca odpoczynku używając srebrzysto opalizującej zasłony Le Manach

Fotel Junior, stolik do whisky Walker, podobnie jak stół Belenus, jest częścią autorskiej kolekcji mebli Gisberta Pöpplera. Sofę natomiast zaprojektowano specjalnie do ustawienia w narożniku tego mieszkania. Również i łóżko to projekt architekta.

Meble odzwierciedlają wysokie standardy jakości pracy berlińskiego architekta wnętrz. Są one wykonywane wyłącznie ręcznie w manufakturach w Niemczech i Francji.

Architekt Gisbert Pöppler

Studiował architekturę w California College of Arts and Crafts w San Francisco i Technische Universität w Berlinie, którą ukończył w 1996 roku z dyplomem inżyniera. Po ukończeniu studiów przez kilka lat pracował w różnych firmach w Berlinie, opracowując nową architekturę po zjednoczeniu Niemiec. W 1999 roku Gisbert Pöppler założył Prinz – Pöppler, spółkę partnerską z architektką Iloną Prinz – wspólnie tworząc biurowe wnętrza dla start-upów. Od 2004 roku Gisbert Pöppler działa niezależnie jako studio architektoniczne oferujące kompleksowe usługi projektowe niekonwencjonalne i kompleksowe rozwiązania projektowe dla klientów korporacyjnych i mieszkaniowych.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: