Apartament na dachu szyty na miarę

Berliński architekt Gisbert Pöppler swój najnowszy projekt nazwał „Wioską”. Rzeczywiście, na otwartym planie apartamentu udało mu się wydzielić przemyślane zaułki i strefy zapewniające prywatność bez utraty poczucia przestrzeni.

Wyremontowane przez Pöpplera mieszkanie zajmuje przeszklony pawilon na dachu budynku mieszkalnego z lat 30. XX wieku w dzielnicy Mitte, sercu Berlina. Choć dysponował pełną swobodą podczas realizacji, ogromną uwagę przyłożył do potrzeb przyszłych mieszkańców i ich upodobań.

– Dobry projekt jest jak garnitur szyty na miarę – zauważa architekt. – Powinien idealnie pasować, nie będąc w centrum uwagi.

Reorganizacja układu pomieszczeń sprawiła, że dwie sypialnie – główna i gościnna oraz łazienka, to jedyne całkowicie zamknięte obszary mieszkania. W pozostałej części rolę rozgraniczników poszczególnych stref pełnią rozmaite materiały. W gabinecie jest to drewno tekowe, w holu lakierowana na czerwono boazeria, z czym doskonale współgrają fronty szaf inkrustowane trzciną.

W kuchni znajdziemy natomiast ścianę z jasnoszarego wapienia, który właściciele wypatrzyli podczas podróży do Werony. Tu przestrzeń wykończono oliwkowozielonym blatem i szafkami w kolorze mięty. Większość mebli wykonano na zamówienia, tak by idealne dopasować ich funkcjonalność do potrzeb mieszkańców.

W łazience wzrok przykuwa zaokrąglona umywalka z białego kamienia lawowego z sycylijskiej Etny, którą zestawiono z ciemnym drewnem. Obniżony sufit nad marmurową wanną zapewnia z kolei poczucie przytulności.

Obniżony sufit dostrzeżemy również w salonie – pokryty panelami ze stali nierdzewnej. – Mgliste refleksy wizualnie dodają głębi, jednocześnie domykając ciepły klimat pomieszczenia – tak kontrowersyjny zabieg uzasadnia architekt.

W salonie zaskakuje również stół, który prócz blatu ma kunsztownie zaprojektowany spód. – Właściciel domu często leży na dywanie słuchając muzyki. Chcieliśmy, aby i z tego poziomu widok był piękny – tłumaczy Gisbert Pöppler.

[box title=”

Newsletter

” style=”default” box_color=”#333333″ title_color=”#FFFFFF” radius=”3″ class=”newsletter-text” id=”newsletter-text”]

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki! Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

[/box]

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Proste formy

Proste formy

Warszawa | 23 listopada 2022

Naturalne, ponadczasowe materiały i szczypta wabi sabi na Żoliborzu

Dwa poziomy modernizmu

Dwa poziomy modernizmu

Warszawa | 18 listopada 2022

Miało być przede wszystkim nietuzinkowo. Zaglądamy do apartamentu na Żoliborzu!

Od chaosu do sukcesu

Od chaosu do sukcesu

Wrocław | 15 listopada 2022

Mieszanie we wrocławskiej kamienicy z XIX wieku przeszło niezwykłą metamorfozę